Polecamy
17,00 PLN 42,00 PLN

Książka dostępna w serwisie IBUK Niezwykle dynamiczny rozwój komputerowych technologii... więcej >

Tytuł Ujednolicony 4(21)/2016

Data dodania: 10.01.2017

Tytuł Ujednolicony 4(21)/2016

W minionym kwartale wiele się działo w Centrum NUKAT - dogłębnie studiowaliśmy zagadnienia dotyczące standardu RDA i stosowania w katalogu znaków z alfabetów innych niż łaciński. Te dwa tematy znajdują odzwierciedlenie w najnowszym numerze TU - w relacjach z wydarzeń i tekstach Henryka Hollendra, Magdaleny Rowińskiej i Leszka Śnieżko. Mamy nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami jubileuszowy dla katalogu NUKAT rok 2017, będzie w tych kwestiach przełomowy.

W temacie numeru, Dagmara Batóg z Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu podsumowuje działalność kulturalną bibliotek skupioną wokół tematu wielokulturowości. Wskazuje, na przykładzie swojej biblioteki, jak bardzo potrzebne są takie działania i jak należy się do nich przygotować. Polecamy tekst!

Przedstawiamy też kolejną "bibliotekę z okładki" - tym razem jest to Biblioteka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, największej niepublicznej uczelni w Małopolsce, która od 2013 roku czynnie współtworzy nasz katalog.

Polecamy dobrą literaturę - monumentalną powieść o amerykańskim Zachodzie i wprowadzenie w świat architektury i urbanistyki. Obie książki będzie można niebawem wygrać w konkursie na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/KatalogNUKAT/ A nasza infografika być może poszerzy horyzonty osobom poszukującym informacji w internecie.

Numer dostępny jest na tytulujednolicony.pl oraz http://centrum.nukat.edu.pl/

Zachęcamy do czytania!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP