Polecamy
24,00 PLN 30,00 PLN

W ostatnich latach tematyka marketingu i zarządzania stała się jednym z najbardziej dynamicznie... więcej >

Bezpieczeństwo i wygoda zwiedzających - zmiany w Krakowie

Data dodania: 23.01.2017

Bezpieczeństwo i wygoda zwiedzających - zmiany w Krakowie

Spółka Targi w Krakowie podsumowała spotkanie, które odbyło się 19 stycznia, poświęcone kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

W trakcie spotkania Wystawcy ubiegłorocznej edycji Targów przedstawili swoje uwagi. Większość z nich dotyczyła organizacji spotkań z autorami na stoiskach wystawców. Jako organizatorzy dostrzegamy ogromny wzrost zainteresowania tego typu spotkaniami zarówno ze strony wystawców jak i zwiedzających, co - mimo że cieszy - urosło do rangi problemu dla autorów, ich wydawców, sąsiadów i samych zwiedzających, którzy w wysoce niekomfortowych warunkach czekali na dostęp do autora. Głównym tematem podnoszonym przez wszystkich uczestników spotkania było bezpieczeństwo podczas trwania Targów.

Wszyscy byli zgodni co do tego, że niezbędne jest wprowadzenie zmian, mających na celu polepszenie sytuacji. W toku dyskusji Wystawcy i organizatorzy zaproponowali konkretne rozwiązania:

  1. Poszerzenie niektórych korytarzy oraz stworzenie nowych korytarzy, na skutek podziału niektórych wysp, co usprawni przepływ zwiedzających w obrębie hali, co jednak może się wiązać z koniecznością niewielkich przesunięć niektórych stoisk.
  2. Organizacja spotkań z autorami w salach seminaryjnych i Saloniku Literackim, będącym już istniejącą alternatywą dla spotkań na stoiskach.
  3. Utworzenie Strefy Autora w sali Wiedeń (sobota-niedziela) - propozycja, która pozwoli na odciążenie przestrzeni wystawowej wokół stoisk, w przypadku organizacji spotkań z najpopularniejszymi Gośćmi Targów.
  4. Poddanie pod rozwagę zmian lokalizacji stoisk, z uwzględnieniem natężenia spotkań autorskich.
  5. Usprawnienie wprowadzania autorów na Targi.
  6. Targi w Krakowie zaoferowały pomoc zespołów targowych w zaprojektowaniu i organizacji stoiska bardziej otwartego, w celu przygotowania go do sprzedaży publikacji oraz spotkań z autorami.
  7. Jeżeli zaproponowane rozwiązania okażą się niewystarczające, organizator w sytuacji zbyt dużego natężenia ruchu, rozważy limitowany wstęp na Targi.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP