Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Tydzień z Internetem w MBP w Jaśle- "Poradnia zdrowia"

Data dodania: 07.03.2011

W ramach  międzynarodowej akcji „Tydzień z Internetem 2011”, mającej zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu,  3 marca 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie – Wirtualna Poradnia Zdrowia.

Przy herbatach ziołowych i ciastkach orkiszowych uczestnicy spotkania  wysłuchali krótkiej prelekcji Tomasza Dobrowolskiego, przedstawiciela Sklepu Zielarsko-Medycznego,  na temat zdrowego odżywiania. Pracownicy biblioteki zaprezentowali najpopularniejsze polskie portale dotyczące zdrowia m.in. www.zdrowie.senior.pl, www.klub.senior.pl, www.zdrowie.gazeta.pl , www.medycynaludowa.pl i udostępnili seniorom komputery do samodzielnego wyszukiwania interesujących ich informacji i porad zdrowotnych. Duże zainteresowanie wzbudziła możliwość znalezienia w Internecie lekarza, poradni czy apteki znajdującej się najbliżej miejsca zamieszkania, forum dyskusyjne „Senior Cafe” z działem zdrowie oraz  teksty i przepisy dotyczące zdrowego odżywiania.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania zarejestrowali swój udział w internetowym liczniku akcji „Tydzień z Internetem 2011”.

W zorganizowaniu „Poradni zdrowia” bibliotece pomógł Sklep Zielarsko-Medyczny mieszczący się przy ul. Kościuszki 19 w Jaśle.

„Tydzień z Internetem 2011” to międzynarodowa akcja trwająca od 28 lutego do 5 marca, koordynowana przez Telecentre-Europe, pod honorowym patronatem Neelie Kroes – europejskiej komisarz ds. agendy cyfrowej. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek.

Nadesłał: Tomasz Rutana


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP