Polecamy
Jakub Maciej Łubocki 24,00 PLN

Propedeutyka języków deskryptorowych to podręcznik napisany z myślą o wprowadzeniu do... więcej >

Tydzień e-książki w WBP w Krakowie

Data dodania: 07.03.2011

Zależy nam na przedstawieniu zbiorów zarówno tych bardziej jak i mniej znanych bibliotek cyfrowych. W ciągu całego tygodnia w Oddziale Informacji Naukowej i Bibliograficznej (I piętro, pok. 116) pracownicy będą udzielać szczegółowych informacji na temat zasobów cyfrowych oraz pomagać w skorzystaniu i przeszukiwaniu ich. Bibliotekarze będą m.in. informować o źródłach i dostępności e-booków oraz sposobach czytania e-literatury w bibliotekach cyfrowych.
Ponadto, na stanowiskach komputerowych dostępnych w WBP (przede wszystkim w Oddz. Informacji Naukowej i Bibliograficznej, Czytelni Głównej, Oddziale dla Młodzieży i Czytelni Komputerowej) będzie można obejrzeć przykładowe serwisy z legalnymi e-bookami, zapoznać się z ich działaniem, metodami wyszukiwania, itp.
W Oddziale dla Młodzieży (parter, pok. 51) 10 marca 2011 r. (środa) pracownicy WBP pracujący przy digitalizacji zbiorów Małopolskiej Biblioteki Cyfrowej będą prezentować zasoby MBC oraz przeszkalać w zakresie przeszukiwania i korzystania z zasobów MBC, FBC i Europeany.

Ideą Tygodnia E-książki w WBP jest promowanie nowoczesnych metod kontaktu z literaturą, zachęcanie czytelników do wykorzystywania nowoczesnych technologii w obcowaniu z literaturą oraz skierowanie czytelnika do ogólnodostępnych w sieci zbiorów bibliotek cyfrowych.

Nadesłał: Jerzy Woźniakiewicz


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP