Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

100 haseł na 100-lecie SBP - maraton edycyjny

Data dodania: 26.01.2017

100 haseł na 100-lecie SBP - maraton edycyjny

Z okazji 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz 15-stu lat działalności Wikipedii w Polsce Zarząd Okręgu Mazowieckiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA oraz Stowarzyszenie Wikimedia Polska serdecznie zapraszają do udziału w maratonie edycyjnym "100 haseł na 100-lecie SBP" organizowanym w ramach Wikiprojektu „Biblioteka”. Maraton odbędzie się w dniu 2 lutego 2017 r. (czwartek) w godzinach 13.00 – 19.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA, ul. Grójecka 42.

Wikiprojekt „Biblioteka” powstał z inicjatywy Zarządu Okręgu Mazowieckiego oraz Zarządu Oddziału Warszawskiego SBP w celu uczczenia obchodzonego w roku 2017 jubileuszu 100-lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Ideą projektu jest stworzenie społeczności bibliopedystów i wzbogacenie zawartości Wikipedii o biogramy wybitnych bibliotekarzy i bibliotekarek oraz o hasła dotyczące bibliotek i bibliotekarstwa.

Podczas maratonu edycyjnego "100 haseł na 100-lecie SBP" pod opieką doświadczonych wikipedystów i wikipedystek będziemy razem wprowadzać nowe hasła, uzupełniać i poprawiać już istniejące. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia w edytowaniu Wikipedii - obecni na miejscu wolontariusze i wolontariuszki zapoznają Cię z jej zasadami, wytłumaczą reguły poruszania się i (przede wszystkim!) edytowania haseł Wikipedii. Przekonasz się, że współtworzenie encyklopedii internetowej nie tylko nie jest trudne, ale może też być świetną zabawą i okazją do rozwijania swojej wiedzy i kompetencji. To także jedyna w swoim rodzaju lekcja historii polskiego bibliotekarstwa i Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

W programie:

  • 13.00-14.00 - prezentacja działalności Stowarzyszenia Wikimedia Polska, informacja o Wikiprojekcie „Biblioteka” oraz krótkie wprowadzenie do edytowania haseł w Wikipedii.
  • Od 14.00 - wprowadzanie i edycja haseł.

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych do współpracy z Wikipedią, nie tylko bibliotekarzy. Można przyłączyć się do Maratonu o dowolnej porze w godzinach 13.00-19.00. Za względu na ograniczoną liczbę komputerów do dyspozycji uczestników Maratonu, własny sprzęt (laptop) jest mile widziany. Zachęcamy również do śledzenia wydarzenia na FB.

Kontakt: Joanna Potęga j.potega@gmail.com

Zapraszamy!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP