Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Pluszaki - cudaki z Agnieszką Urbańską

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 08.02.2017

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko rozpoczęła cykl spotkań autorskich z pisarzami, w ramach mikroprojektu „Przystanki kultury z książką”. 

- Głównym celem tych  spotkań jest edukacja młodego czytelnika poprzez twórczość pisarską oraz kreatywne czytania literatury polskiej i czeskiej, w kontekście integracji dzieci z Polski i Czech, podczas wspólnej imprezy pn. Festiwal bajek, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia 2017 roku w Pałacu w Żelaźnie – podkreśla dyrektor Biblioteki Mariola Huzar.

 

Spotkania są również jedną z form kształtowania kultury czytelniczej wśród młodych czytelników oraz mają szerzyć w środowisku lokalnym nawyk sięgania po książki.

 

Pierwszy przystanek kultury z książką w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Bierkowicach odwiedziła pani Agnieszka Urbańska. Autorka między innymi takich książek jak: „Czarownica w wielkim mieście”, „Księżniczka z innej bajki”, „Opowieści z kapciuchowa”, czy nagrodzona ostatnio statuetką Róży Kłodzkiej „Kowboju, witaj w Zdroju”. Jej baśnie i opowiadania publikowane były m.in. w „Świerszczyku”. Miłośniczka psów i kotów, skandynawskich kryminałów oraz muzyki z różnych zakątków świata.

 

Na spotkanie pod intrygującą nazwą „Pluszaki-cudaki” przybyły dzieci z miejscowego Przedszkola. Pisarka poprowadziła zajęcia w taki sposób, aby zatrzymać uwagę dzieci na swojej twórczości. Bo, jak wiemy przedszkolak potrzebuje brać żywy udział w tym, co się wokół niego dzieje. Tak więc, wartości edukacyjne z książek pani Agnieszki („Niedźwiadek Tadek”, „Nie taki smok straszny”, „Nasze prosię gran na nosie”) trafiały do dzieci w formie nie tylko przekazu ustnego, ale również za pomocą gestów teatralnych oraz tematycznych pytań.

 

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem przeglądały literaturę czeską, która być może przyczyni się do tego, że rozpoczniemy w bibliotece naukę języka czeskiego dla tej grupy wiekowej – zapowiada pani bibliotekarka Bogumiła Płoskonka.

 

 

 

 

 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP