Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

IV Turniej Jednego Wiersza

Data dodania: 10.02.2017

IV Turniej Jednego Wiersza

Młode osoby, które piszą wiersze i chciałyby zaprezentować wybrany tekst szerszej publiczności zapraszamy do udziału w VI Krośnieńskim Turnieju Jednego Wiersza.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie 1 wiersza własnego autorstwa, nigdzie dotąd niepublikowanego, ani nienagradzanego w innych konkursach, w formie wydruku komputerowego w 3 egzemplarzach, podpisanego imieniem i nazwiskiem autora. Utwór należy przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (38-400 Krosno, ul. Wojska Polskiego 41) do 2 marca 2017 r. z dopiskiem „Turniej Jednego Wiersza”.

Jury spośród nadesłanych wierszy wybierze ok. 15 utworów w każdej grupie wiekowej. Warunkiem udziału wiersza w Turnieju jest jego odczytanie przez autora lub osobę przez niego upoważnioną, podczas imprezy finałowej, która odbędzie się 21 marca 2017 r. w Światowym Dniu Poezji o godz. 10:00 w Czytelni Głównej Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej (ul. Wojska Polskiego 41). Regulamin konkursu i karta uczestnictwaznajdują się na stroniewww.kbp.krosno.pl/Aktualności.

Finałowi konkursu towarzyszyć będzie spotkanie autorskie poety Grzegorza Kociuby oraz koncert poezji śpiewanej w wykonaniu uczniów I LO w Krośnie.

Organizatorami konkursu są Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Krośnie i Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie przy wsparciu finansowym Gminy Miasto Krosno.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP