Polecamy
Małgorzata Kowalska 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

Przystanek kultury z Urszulą Kozłowską

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 16.02.2017

Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko dojechała na trzeci przystanek kultury z książką. Tym razem podróżowała ze świdnicką pisarką dla dzieci młodszych i starszych - Urszulą Kozłowską. Dzieci chętnie sięgają po takie tytuły jak: „Alibaba i 40 rozbójników”, „Baranek czyścioszek”, „Bajeczki z podwórka i znad rzeczki”, „Zakręcone wierszyki” i wiele innych. Bo, autorka ma na swoim koncie blisko 200 książek i książeczek.

 

- Podczas spotkania w Filii nr 2 w Krosnowicach, pisarka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała młodym czytelnikom o swojej twórczości literackiej. Dzieci z tutejszego Przedszkola Gminnego wysłuchały pełnych ciepła i humoru bajeczek  autorstwa pani Urszuli. Autorka czytała dzieciom fragmenty wielu bajek i wierszy. Dzieciom przypadła do gustu zabawa w rymowanki, która okazała się doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci. – podkreśla Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki.

 

Wśród uczestników spotkania odkryliśmy talenty pisarskie oraz recytatorskie. Okazało się, że mała Hania razem ze swoim tatą piszą krótkie formy wierszowane. Hania oświadczyła, że zamierza w przyszłości zostać znaną pisarką. Była jedną z najbardziej aktywnych przedszkolaków, co zostało udokumentowane na zdjęciach. 

 

Pisarka zachęcała dzieci i ich opiekunki do korzystania z tzw. biblioteczki maluszka. Ich zawartość ma wiele edukacyjnej mocy:

 

"Dbam o ząbki" - to idealna propozycja dla małego czytelnika. Książka ma wygodny format, kartonowe strony, bezpieczną okładkę. Kolorowe ilustracje bawią i uczą! Pan dentysta wiertłem małym w mig zażegnał kłopot cały i założył białą plombę. Jaś ma znowu piękny ząbek!

 

"Warzywa" - barwne ilustracje i zabawne wierszyki zachęcają malucha do zabawy z książką, zaś rodzicom pomogą w walce z warzywnymi niejadkami!

 

Lubię z marchwi sok i przecier,
bo najzdrowsza jest na świecie!
I codziennie, daję słowo,
chrupię marchew na surowo!

 

- Niebawem na półkach bibliotecznych pojawi się 20 nowych tytułów Urszuli Kozłowskiej. Zachęcamy rodziców do zapisania siebie i swoich pociech do naszej biblioteki i korzystania z księgozbioru, który liczy sobie ponad 7 000 tysięcy woluminów. Obecnie wśród czytelników dominują osoby w wieku od 25-44 lat. Najmniej, bo tylko 6  to dzieci w wieku do 5 lat. W bibliotece można skorzystać z bezpłatnego Internetu oraz czasopism dla dzieci, młodzieży i dorosłych. – zachęca pani bibliotekarka Małgorzata Pilipaka.

 

Spotkanie autorskie realizowane było w ramach mikroprojektu Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko „Przystanki kultury z książką”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu GlacensisPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP