Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

Bajkowy Kamishibai - teatrzyk dla dzieci

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 23.02.2017

Jak wygląda teatrzyk Kamishibai i co ma wspólnego z kotami, dowiedziały się dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6, które uczestniczyły w  lutym w zajęciach zorganizowanych przez Filię nr 2  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Spotkania rozpoczynały się prezentacją teatrzyku Kamishibai oraz przedstwieniem historii  „Kotki  Milusi” Eleny Molisani. Dzieci w skupieniu słuchały bajki i śledziły towarzyszące opowiadaniu ilustracje. Oceniając postępowanie kotki, zgodnie stwierdziły, że jej zachowanie było brzydkie. Tytułowa Milusia przechwalała się, była leniwa i mało samodzielna.  Okazją do wspólnych rozmów o czworonogach stał się obchodzony w lutym Międzynarodowy Dzień Kota. Dzieci poznały odpowiedzi na wiele pytań m.in.: do czego służą kotom wąsy, dlaczego nie lubią wody, ile godzin śpią w ciągu doby oraz jak woła się na koty w innych krajach? Nie zabrakło również kocich zagadek i prezentacji książek o naszych milusińskich pupilach. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zakładek do książek w kształcie kota. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem wycinały czworonogi, rysowały wąsy i oczy oraz wiązały wstążeczki. Praca wymagała skupienia i cierpliwości, ale w efekcie była powodem uśmiechu i radości.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.






Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP