Polecamy
37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

konferencja Kultura Czytania w Poznaniu - Zapraszamy na konferencję dla bibliotekarzy

Autor: Biblioteka: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Cemntrum Animacji Kultury w Poznaniu Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 10.03.2017

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury zaprasza na konferencję KULTURA CZYTANIA do Poznania 12-13 kwietnia 2017 r. To druga edycja tego przedsięwzięcia (poprzednia w 2015 r. została wysoko oceniona przez uczestników).

Założeniem konferencji KULTURA CZYTANIA 2017 jest prezentacja różnorodnych podejść do słowa, tekstu, książki, mających na celu komunikowanie się. Komunikacja może odbywać się poprzez język, kulturę, literaturę. Książka jest komunikatem skierowanym do czytelnika, akceptowanym lub nieakceptowanym przez czytelnika.

Rozpatrując zagadnienie komunikacji, warto zauważyć zjawiska stwarzające bariery, np. komunikat, który przeradza się w manipulację, mowę nienawiści, dyskryminację osoby lub grupy. Szczególnie narażone na te zagrożenia są osoby z niepełnosprawnościami.

Bibliotekarz a czytelnik – istnieje specyficzna łączność między bibliotekarzem a osobami z różnych środowisk o obniżonej zdolności komunikowania się, tj. osobami  z dysfunkcjami (osoby z autyzmem, niesłyszący, niewidomi, niepełnosprawni ruchowo), imigrantami, osobami z grup społecznie wykluczonych  – dziećmi z dysfunkcyjnych rodzin, więźniami, bezrobotnymi. Warto znać odpowiednie klucze komunikacyjne, aby nie stwarzać barier.

Pisarze, ilustratorzy, tłumacze, recenzenci książek wysyłają specyficzne, subiektywne komunikaty do odbiorców jakimi są czytelnicy.

We wszystkich kontekstach pojawia się bibliotekarz. Staje się on swego rodzaju łącznikiem. Jest profesjonalistą, wie, że do pełnienia takich funkcji potrzebne są umiejętności, zdolności oraz wiedza na wielu płaszczyznach. Tę konferencję przygotowujemy właśnie dla Bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że  program zainteresuje Państwa i spotkamy się w kwietniu w Poznaniu.

szczegóły: www.wbp.poznan.pl

szukajcie nas na fb: https://www.facebook.com/events/604554239749982/


Konferencja jest adresowana do bibliotekarzy pracujących w bibliotekach publicznych i szkolnych całego kraju.

Koszt uczestnictwa wynosi:

  • 380 zł (1 nocleg, wyżywienie, materiały),
  • 320 zł (opcja bez noclegu)


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy