Polecamy
Dorota Pietrzkiewicz 29,00 PLN

Publikacja dostępna także w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Dzieje książek to losy pojedynczych... więcej >

Z Marcinem Szymczakiem na krańce kulturowej Europy do kolebki chrześcijaństwa - Gruzji i Armenii.

Autor: Biblioteka: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy Województwo: łódzkie
Data dodania: 16.03.2017

Na spotkaniu obejrzeliśmy przepiękne zdjęcia i wysłuchaliśmy opowieści o podróży do pereł kultury chrześcijańskiej. Nasi podróżnicy wędrowali przez tamtejsze miasta, w których są i nowoczesne hotele, wschodnie bazary pełne południowych owoców, orientalnych przypraw jak i relikty radzieckiej przeszłości. Odwiedziliśmy z Nimi czarnomorski kurort Batumi, słynącą z produkcji wina Kachetię oraz powędrowaliśmy po zielonych dolinach i śnieżnych górach Kaukazu. W Armenii zobaczyliśmy jedne z najstarszych chrześcijańskich kościołów na świecie, oglądaliśmy wspinaczkę na Aragacz, świętą górę Ormian i wędrówkę nad brzegami jeziora Sewan. 
Spotkanie z Panem Marcinem to opowieść o blisko dwumiesięcznej podróży do kolebki chrześcijaństwa. Do miejsc magicznych – jak pogranicze Armenii i Górskiego Karabachu, wysokogórskiej Swanetii czy malowniczej Tuszetii w Gruzji. Opowieści te wypełniły cały wieczór w bibliotece.

Gość odpowiedział też na wiele dociekliwych, dotyczących szczegółów podróży pytań od publiczności, wszak spotkania nasze to - Podróże Ciekawych Świata
Pan Marcin podarował też bibliotece przewodnik po Gruzji, zachęcając by z niego korzystać.

 

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy