Polecamy
49,00 PLN

Monografia adresowana jest do bibliotekarzy praktyków, studentów kierunku informacja naukowa... więcej >

Boćki, żaby i biedronki – już za nami wiosenne porządki!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 27.03.2017

24 marca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle członkowie Klubu Czytających Rodzin w poetyckim nastroju świętowali pierwszy dzień wiosny oraz przypadający tego samego dnia Światowy Dzień Poezji.

Podczas głośnego czytania wierszy wraz z Janem Brzechwą zabraliśmy się za Wiosenne porządki  i wyruszyliśmy na powitanie wiosny Spacerkiem przez rok z Małgorzatą Strzałkowską. Bez większego trudu odgadliśmy brakujące słowa z wiersza Wiosna, dzięki czemu poznaliśmy wszystkie oznaki budzącej się do życia przyrody. W naszej wyobraźni wybraliśmy się na wiosenną łąkę, gdzie spotkaliśmy podróżnika bociana, wystrojone w czerwone spódniczki w kropki biedronki i zielone żabki, co już rwą się do koncertowania.

Spotkania Klubu Czytających Rodzin MBP w Jaśle odbywają się w ramach programu „Rodzinne czytanie” i kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” prowadzonej przez Fundację „ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom”, w której Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy realizując akcję „Całe Jasło czyta dzieciom”.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP