Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Startuje polska reforma prywatności

Data dodania: 29.03.2017

Startuje polska reforma prywatności

Projekt został zaprezentowany przez Ministerstwo Cyfryzacji, które akcentuje, iż będą w nim dokonywane zmiany. Przedstawione rozdziały dotyczą m.in. zasad prowadzenia kontroli i postępowań. Ministerstwo Cyfryzacji przedstawiło projekt nowej Ustawy o ochronie danych osobowych. To niezwykle ważne bo tej nowelizacji nie da się uniknąć. Trzeba dostosować nasze prawo do unijnej reformy, której ostateczny kształt Parlament Europejski zatwierdził w 2016 roku.

Przygotowanie projektu poprzedzone zostało konsultacjami przeprowadzonymi ze środowiskiem naukowym, przedstawicielami przedsiębiorców oraz stowarzyszeniem Administratorów Bezpieczeństwa Informacji. Minister Cyfryzacji zapoznał się również z projektem przepisów doręczonych przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz stanowiskami przekazywanymi mu przez organizacje pozarządowe - czytamy w komunikacie, w którym ogłoszono opublikowanie projektu.

Cały projekt ma 17 stron. Już na początku jest mowa o "Urzędzie Ochrony Danych", bo tak ma nazywać się następca GIODO. Przedstawione rozdziały projektu obejmują m.in.:

  • postępowania w sprawie naruszenia przepisów o ochronie danych;
  • europejską współpracę administracyjną;
  • postępowania kontrolne;
  • administracyjne kary pieniężne;
  • kwestie odpowiedzialności cywilnej;
  • inspektorów ochrony danych.

Źródło: Dziennik Internautów


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP