Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Jak wytresować komputer?

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 05.04.2017

 

Jak wytresować  komputer?

- W danych czasach wcale nie było tak źle. Ludzie pisali listy, dzieci  wychodziły na dwór . Ale i tak nie chciałbym żyć  w dawnych  czasach. Bez komputerów  - mówi  10-letni Tomek  z Klubu Zaprogramowani,  działającego od kilku miesięcy  w Bibliotece Pedagogicznej w Gorzowie.

-Od świata  komputerów nie d się uciec. Warto więc skupić się na jego pozytywnych stronach – przekonuje Monika  Markowska, nauczyciel bibliotekarz,  założycielka klubu.  -  Podczas zajęć  uczę dzieci komunikowania się z komputerem i wydawania mu poleceń.  To taka  gimnastyka dla mózgu, która uczy kreatywnego myślenia.  

 Pierwsze zajęcie z programowania  odbywały się na dywanie.  Dzieci poruszały się krokiem  robotów  i dzięki  temu poznały tak trudne słowa jak sekwencje ,  bloki i pętle. 

- Programowaliśmy też robocika Mio, wykonywał wszystkie nasze polecenia – mówi 10 - letnia Blanka.

- Programowanie jest tak fajne, że jeżeli w przyszłości nie zostanę bramkarzem, to będą zawodowo programować gry – zapewnia jej kolega Adam.

Zajęcia w Klubie Zaprogramowani odbywają się co dwa tygodnie w Bibliotece Pedagogicznej.  Uczestniczy w nich dziesięcioro dzieci.

Hanna Ciepiela

fot. Monika MarkowskaPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP