Polecamy
Jarosław Kończak 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak... więcej >

Na tropie Alcybiadesa

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 28.04.2017

Kim jest Alcybiades? Co oznaczają tajemnicze skróty: SPONAA, WAB, NUPUM? 26 kwietnia 2017 r. młodzież z klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle na spotkaniu DKK “Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, odkrywała sekrety  bohaterów powieści Edmunda Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa”.

Zajęcia, przeprowadzone w formie gry bibliotecznej, wymagały znajomości treści lektury. Poszczególne etapy zabawy prowadziły do dalszych zadań o różnym stopniu trudności. Znalazło się miejsce dla tradycyjnych łamigłówek, jak rozwiązywanie krzyżówek z hasłem, ale przydała się też znajomość nowoczesnych technologii – do odczytania jednego z poleceń  trzeba było skorzystać ze smartfonów ze skanerem kodów QR. Młodzi detektywi poszukiwali też kolorowych kopert ukrytych w pomieszczeniu i wytężali umysły, śledząc związki pomiędzy ilustracjami a zdarzeniami z powieści. Nie mogło obejść się bez szperania na bibliotecznych półkach. Jak się okazało, wytropienie książek  Niziurskiego z ukrytym w tekście szyfrem wcale nie jest proste! Dla prawdziwych detektywów nie ma jednak zadań  nie do rozwiązania.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i WiMBP w Rzeszowie.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP