Polecamy
99,00 PLN

  Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Normal 0... więcej >

Biblioteka. Oczywiście! Kreatywnie. Ciekawie. Wesoło!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.05.2017

XIV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiegający pod hasłem „Biblioteka. Oczywiście!”  był w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle świetną okazją, aby przypomnieć, co  można robić w bibliotece, np. rozwijać umiejętności korzystania z nowych technologii, zadać sobie pytania: Dlaczego czytamy? Po co czytamy i jak czytamy?  lub przenieść się do miejsc o jakich nie śniło się nikomu.

10 maja br. dzieci z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka” oraz uczestnicy spotkań cyklu Spacer z Sokratesem wzięli udział w zajęciach Kwiaty słowem malowane. Zainspirowani książką Kraina elfów i wróżek Ch. Vogle najmłodsi przenieśli się w bajkowy i kolorowy świat elfów, skrzatów i wróżek – opiekunów kwiatów. Poznali historię Makowej Panienki, która zamartwiała się, że jej piękny czerwony kwiat można oglądać tylko jeden dzień oraz Pierwiostkuni, która marzyła, aby jej kwiaty zachwycały kolorami tęczy. Z przygotowanych materiałów dzieci wykonały własny kwiat, który ozdobiły i nietuzinkowo nazwały: Psotek, Miętusek, Bratynek, Ostra Truskaweczka.

11 maja uczniowie z klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 i klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 podczas warsztatów z Joanną Preisner zastanawiali się dokąd lecą chmurkoloty? W jaki sposób Karolina trafiła do Krainy Niesnu i czy tulinki to zwierzęta czy rośliny? Z kaczką Kwasią “wykwakali” odpowiedzi na pytania z różnych dziedzin wiedzy, rozwinęli skrzydła wyobraźni i stworzyli własne czarodziejskie królestwa.

12 maja w ramach IV edycji Mistrzów Kodowania odbyły się zajęcia z kodowania w programie Scratch dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zbudowali program, w którym mogli się bawić spadającymi i podnoszącymi się kolorowymi piłeczkami. Super zabawa – powiedział Igor.

Mali i duzi czytelnicy, którzy odwiedzili Bibliotekę w dniach 8-15 maja mogli także wziąć udział w akcji Kwitnące książki i podzielić się swoimi przemyśleniami na temat czytania oraz ulubionych lektur. Swoje cenne uwagi zapisywali na kolorowych kwiatach, tym samym  ozdabiając nimi biblioteczne półki. Dowiedzieliśmy się m.in. ...że Weronika czyta, by rozwijać swoją wyobraźnię, Bartek szuka w książkach mądrych rzeczy, a pozostali sięgają po książkę, kiedy jest im smutno lub wesoło.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP