Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

75 tys. odwiedzających na 8. WTK

Data dodania: 22.05.2017

75 tys. odwiedzających na 8. WTK

Organizatorzy 8. Warszawskich Targów Książki dziękują blisko 800 wystawcom z 32 krajów: Argentyny, Australii, Belgii, Białorusi, Chile, Chin, Chorwacji, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indii, Japonii, Korei, Kostaryki, Litwy, Macedonii, Niemiec, Peru, Polski, Portoryko, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch, że byli z nami.

Szczególne podziękowania należą się naszemu Gościowi Honorowemu – Niemcom, którego 220 metrowe stoisko było sceną prezentacji ponad 800 tytułów z 66 wydawnictw i instytucji. Dzięki spotkaniom z Hertą Müller i Charlotte Link oraz 10 innymi niemieckimi autorkami i autorami, polska publiczność miała okazję bliżej przyjrzeć się różnorodności niemieckiej kultury książki – czytamy na stronie www.targi-ksiazki.waw.pl.

Wiadomo już także, że z oferty edukacyjnej 8. WTK przygotowanej wspólnie z naszymi partnerami skorzystało bezpłatnie blisko 330 przedszkoli i szkół. Oznacza to, że w ciągu dwóch dni (czwartek i piątek) odwiedziło nas w grupach zorganizowanych 9000 przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów wraz z opiekunami. Równie chętnie z oferty WTK bibliotekarzom i księgarzom za skorzystanie z oferty branżowej, którzy dzięki wolnemu wstępowi odwiedzili nas w liczbie 1400 osób.

Do statystyk podsumowujących tegoroczną edycję należy dodać też blisko 1000-osobowe grono twórców: autorów, tłumaczy, ilustratorów i innych przedstawicieli świata kultury. I co niezwykle istotne, według pierwszych szacunków, że w tym roku od 8 do 21 maja WTK odwiedziło 75 tys. osób.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP