Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

Nowoczesne archiwa społeczne w Wikipedii

Data dodania: 24.05.2017

Nowoczesne archiwa społeczne w Wikipedii

Zapraszamy archiwistów społecznych na spotkanie i warsztat ‚Nowoczesne archiwa społeczne w Wikipedii” we wtorek 30 maja w godz. 9.00 – 15.00, w Warszawie.

Wikipedia to otwarte źródło wiedzy. Celem warsztatu jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami współtworzenia projektów Wikimedia, ze szczególnym uwzględnieniem Wikipedii oraz repozytorium plików multimedialnych Wikimedia Commons. Udział w spotkaniu pozwoli organizacjom posiadającym zasoby archiwalne dowiedzieć się, jak udostępniać swoje zbiory w sposób otwarty i w ten sposób dotrzeć do odbiorców i angażować społeczność użytkowników Internetu w swoje działania.

Podczas spotkania doświadczeni wikipedyści przekażą uczestnikom najważniejsze zasady i umiejętności techniczne niezbędne do współtworzenia otwartych projektów w Wikimediach, wyjaśnią najważniejsze zasady wynikające z prawa autorskiego, przedstawią zasady wykorzystywania wolnych licencji i utworów znajdujących się w domenie publicznej. Przedstawią również zasady tworzenia nowych haseł w polskiej Wikipedii – encyklopedii, którą każdy może edytować.

Prosimy zarejestrować się tutaj: http://archiwa.org/szkolenia_wikipedia.php i w miarę możliwości przyjść na spotkanie z laptopem. Udział w warsztacie jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenie o udziale w szkoleniu oraz mogą liczyć na dalszą pomoc w udostępnianiu zbiorów archiwalnych.

W razie pytań prosimy pisać na adres kultura@wikimedia.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP