Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kongres Bibliotek Pomorza Zachodniego - Szczecin, 21 czerwca 2017

21 czerwca 2017 (środa) w ramach obchodów 100. lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz 70. lecia Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na Pomorzu Zachodnim w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie - siedzibie Zarządu Okręgu Zachodniopomorskiego SBP - będzie miał miejsce Kongres Bibliotek Pomorza Zachodniego. W programie wydarzenia zanazło się m.in.:  wręczenie odznaczeń, dyplomów i listów gratulacyjnych SBP; inauguracja akcji “Poczekalnia-Poczytalnia. Czekając, czytajmy!” w woj. zachodniopomorskim;  ogłoszenie wyników konkursu na okolicznościowy exlibris; prezentacja publikacji “Zachodniopomorskie SBP z perspektywy dziesięcioleci (1945-2016)”; otwarcie wystawy “Zasłużeni ludzie kultury - działacze SBP w bibliotekach zachodniopomorskich” oraz seminarium "100 sposobów na promocję czytelnictwa".

 

_____________

Seminarium: 100 sposobów na promocję czytelnictwa

@ Kultura lokalna w bibliotece
Dr Maciej Kowalewski / Instytut Socjologii Uniwersytetu Szczecińskiego


O prelegencie:
Adiunkt w Zakładzie Socjologii Zbiorowości Terytorialnych IS US. Specjalizuje się w socjologii miasta i studiach miejskich. Zajmuje się mieszkalnictwem, miejską kulturą, polityką protestu, degradacją i odnową miast. Ostatnio opublikował książkę pt. "Protest miejski. Przestrzenie, tożsamości i praktyki niezadowolonych obywateli miast" (Kraków 2016).

O prelekcji:
"Kultura lokalna w bibliotece" - wystąpienie zostanie poświęcone funkcji lokalnych bibliotek na Pomorzu Zachodnim. Na podstawie wyników badań na temat środowisk twórczych i edukacji kulturowej w naszym regionie autor omówi wyzwania stojące przed bibliotekami - instytucjami lokalnej kultury.

@ Nowoczesny marketing w promocji czytelnictwa
Agata Baryła / Portal: KobiecaSprawa.pl


O prelegentce:
Dziennikarka, medioznawczyni, kulturoznawczyni. Redaktor naczelna i wydawca portalu www.kobiecasprawa.pl. Od lat aktywnie wspiera działania związane z promocją pozytywnych zachowań kulturalno-społecznych, edukacją dzieci i dorosłych. Specjalistka z zakresu PR i marketingu, nowych mediów. Jej misją jest oddolne wspieranie lokalnych społeczności kobiecych, m.in w powrocie na rynek pracy, także w życiu codziennym, narzędziem - współczesne media. Organizatorka lokalnych spotkań autorskich, webinariów (sesji on-line), coachingowych dla kobiet, warsztatów psychoterapeutycznych.

O prelekcji:
Marketing czytelnictwa w rozumieniu promocji biblioteki, jako skutecznej komunikacji z otoczeniem, jest dziś niezbędny. Prelekcja oparta będzie na najnowszych wynikach badań dotyczących tego obszaru, przeprowadzonych w Polsce i za granicą, a także doświadczeniach własnych, związanych z promocją czytelnictwa na portalu internetowym www.kobiecasprawa.pl, w social mediach, w lokalnym otoczeniu. Wystąpienie zostanie poświęcone innowacyjnym, nowoczesnym metodom i narzędziom oraz technologiom promującym czytelnictwo i biblioteki.

@ Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oczami księgarki
Małgorzata Narożna / Kluboksięgarnia FiKa w Szczecinie


O prelegentce:
Małgorzata Narożna - księgarka, współtwórczyni Kluboksięgarni FiKa. Członkini Polskiej Sekcji IBBY - Stowarzyszenia Przyjaciół Książki dla Młodych. Mama Martyny. Uwielbia książki, kawę, czekoladę i wino. Dla niej nie ma słowa „niemożliwe” - są tylko rzeczy i sytuacje mało prawdopodobne.

O prelekcji:
„Bo czytelnictwu zagraża sama książka – nudna, jałowa, źle wydana, źle napisana, źle zilustrowana, po prostu zła. To właśnie książkowe śmieciowe żarcie, byle jakie nudne, żałosne jest największym zagrożeniem dla naszych dzieci.” - Prof. Grzegorz Leszczyński. Proszę Państwa, to od Was zależy, jaką ofertę macie w bibliotekach, książki muszą wabić czytelnika, uzależniać! Dzieci szukają w książkach emocji na miarę własnego otoczenia, świata tu i teraz. Opowiem o swojej pracy, czyli o czytaniu i o tym, w jaki sposób zarażam swoją pasją innych. Przedstawię różne metody i podpowiem skąd czerpać inspirację i pomoc do pracy.

_________________________________________
Organizatorzy:
Okręg Zachodniopomorski SBP
Książnica Pomorska w Szczecinie

Exlibris / logo wydarzenia:
Błażej Krzepina / Wydział Wzornictwa ZUT Szczecin

 

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP