Polecamy
Marcin Blicharski 20,00 PLN 25,00 PLN

Książka zachęca bibliotekarzy do organizowania kursów komputerowych dla seniorów, a tych którzy... więcej >

Warsztaty animacji poklatkowej w Bibliotece w Łęczycy

Autor: Biblioteka: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy Województwo: łódzkie
Data dodania: 19.06.2017

Dzieci pod kierunkiem animatorki Magdaleny Bryll i dźwiękowca Damiana Czajki przeszły przyspieszony kurs tworzenia filmu animowanego. 
 Poprzez miniaturową wersję procesu tworzenia scenariusza, scenografii, postaci, wreszcie animacji i reżyserii, następnie przez praktyczne działania zdobyły nie tylko wiele cennych informacji na temat sztuki filmowej, ale i pracy w grupie, kompromisu, wypowiedzi w różnych formach, planowania, przewidywania. Niesamowita kreatywność i pomysłowość młodych ludzi pozwoliła im otworzyć się na nowe techniki i stworzyć jedyny w swoim rodzaju film animowany.
Magdalena Bryll jest absolwentką łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała jako animator między innymi przy oscarowym „Piotrusiu i Wilku”. Jest również ilustratorką książek. Od 2010 roku pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju. Pod jej opieką powstało już blisko 150 filmów animowanych w różnych technikach.
Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Podróże po regałach”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP