Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej... więcej >

Było bluesowo w Bytomiu Odrzańskim

Data dodania: 23.03.2011

W ramach Spotkań przy muzyce w bibliotece 18go marca 2011 roku Lech Bekulard, pasjonat bluesa, dyrektor artystyczny Nowosolskiej Solówki, opowiedział zgromadzonej publiczności „Historię bluesa na świecie i w Polsce”. Przedstawił zespół bluesowy z Kożuchowa „Za fcześnie fstałem” i rozpoczęło się bluesowe granie, które przypadło do gustu ponad 60-osobowej widowni.

Michał Bydłosz gitarzysta i wokalista wciągnął do śpiewu publikę, wszyscy skandowali „jestem chory na bluesa”. Harmonijka Sławka Ułana prowadziła bluesowy dialog z gitarą. Dyrektor biblioteki stwierdziła, że bluesowe energetyczne granie „odkurzyło książki w bibliotece” . Lech Bekulard na zakończenie opowiedział o pobliskich festiwalach bluesowych.

Plakaty z festiwali BLUESA ozdabiały ściany biblioteki tworząc niepowtarzalny nastrój. Na spotkaniu z radością powitano sporą grupę niewidomych, którzy są bardzo wyczuleni na dźwięki i mamy nadzieję, że będą częstymi gośćmi spotkań z muzyką. Projekt przewiduje Spotkania z muzyką po razie w miesiącu dla dzieci i osobno dorosłych w kwietniu, maju i czerwcu. W planach jest przybliżenie opery, jazzu, muzyki poważnej, zwłaszcza Chopina. Po zakończeniu projektu mamy nadzieję, że taka forma kultury zagości na stałe w bibliotece.

oprac. Janina Czechanowska,
Dyrektor Biblioteki Publicznej w Bytomiu Odrzańskim


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP