Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Miodowe grillowanie z książką

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 10.07.2017

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu zaprosiła swoich młodych czytelników na miodowe grillowanie z książką do miejscowej pasieki pana Henryka Zaremby. To miejsce jest doskonałe na wspólną zabawę, edukację i relaks.

 

Pszczelarz przeniósł nas w niezwykły świat pszczół, w ciekawy i dowcipny sposób, przy użyciu wielu rekwizytów zaprezentował ich zwyczaje – opowiada pani bibliotekarka Ewa Włosek. Uczestnicy tej żywej lekcji przyrody z ogromnym zaciekawieniem słuchali opowieści o tych owadach oraz chętnie zadawali pytania. Dowiedzieli się, że jedna pszczoła przez całe swoje życie jest w stanie wyprodukować tylko małą łyżeczkę miodu, żeby dostać się do ula musi wykonać odpowiedni taniec i pachnieć tak jak królowa.

 

Dzieci poznały także budowę ula, a dzięki strojom ochronnym mogły z bliska przyjrzeć się pracowitym pszczółkom. Zrozumiały również, jak pracowitymi stworzeniami są pszczoły. Poznały hierarchię panującą w ulu oraz rozmieszczenie „pokoików”. Intrygującym momentem było podglądanie umieszczonych w szklanym ulu owadów i słuchanie dobiegających z niego odgłosów.

Na zakończenie wycieczki zostaliśmy poczęstowani pysznym wafelkiem z miodem. Po "lekcji" w pasiece, dzięki uprzejmości gospodarzy "Siedliska", razem zasiedliśmy do grillowania.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy