Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

Gołczański sposób na książkę

Autor: Biblioteka: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Gołcza im. ks. dra Jana Piekoszewskiego Województwo: małopolskie
Data dodania: 11.07.2017

czerwiec/grudzień 2017

 

Projekt "Gołczański sposób na książkę" to nowy pomysł biblioteki w Gołczy na animację czytelnictwa przez organizację wydarzeń kulturalnych ukazujących różne oblicza książki: książka tradycyjna, audiobook, film, adaptacja teatralna, książki w formie kamishibai, książki wykonane ręcznie.

Projekt skierowany jest do większości mieszkańców gminy, gdyż zaplanowane w nim działania angażują nie tylko dzieci i młodzież ale także osoby dorosłe oraz seniorów. Do realizacji projektu  zaangażowani zostaną także wolontariusze, którzy będą pomagać w organizacji poszczególnych wydarzeń.

Rozpoczniemy od organizacji akcji "Odjazdowy bibliotekarz". Ponad to zorganizujemy: dwa spotkania autorskie (pisarz i podróżnik), warsztaty dla dorosłych i seniorów "Jak umysł rośnie w siłę gdy mózg się starzeje", warsztaty dla dzieci "Książka w różnych odsłonach", zajęcia edukacyjne "Ja i moja mówiona książka", warsztaty teatralne dla dzieci, wyjazd do kina dla dorosłych i seniorów, konkursy: fotograficzny "Czytać można wszędzie" oraz bożonarodzeniowy "Bajkowa ozdoba choinkowa", akcję czytelniczą "Choinka pełna książek".

Podsumowaniem projektu będzie "Biblioteczne święto książki".

Przedsięwzięcie zakłada integrację społeczności Gminy Gołcza z biblioteką główną i jej filią jako miejscem dostępnym dla każdego, w którym nie tylko można zdobyć wiedzę, ale również miło spędzić wolny czas przy dobrej lekturze.

 

Projekt zrealizujemy przy współpracy Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Gminy Gołcza, szkoły podstawowej i gimnazjum oraz wolontariuszy.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki.

 

 
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP