Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

XVII Targi Wydawców Katolickich

Data dodania: 24.03.2011

XVII Targi Wydawców Katolickich

Stowarzyszenie Wydawców Katolickich oraz Zamek Królewski w Warszawie zapraszają na XVII Targi Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 8-10 kwietnia br., w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskich w Warszawie. Organizatorzy stawiają sobie za cel, by Targi odpowiadały oczekiwaniom środowiska, a jednocześnie były wydarzeniem barwnym, wielowątkowym i skupiającym uwagę szerokiej publiczności. „Tegoroczne Targi odbywają się w szczególnym okresie, a mianowicie w niecały miesiąc przed Beatyfikacją Jana Pawła IIgo. Zatem tematem przewodnim wystawienniczej imprezy będzie postać Jana Pawła II jako wzór do naśladowania w tym, jakim był człowiekiem, jakim był chrześcijaninem, a jednocześnie przypomnienie Jego nauczania poprzez prezentowane Jego pozycje i pozycje o Nim. Sam Ojciec Święty – Jan Paweł II – poprzez swoje zapisane słowo w jakiś sposób stanie obok nas. Przypominać będziemy sobie jego naukę. Janowi Pawłowi II będą w większości poświęcone filmy wyświetlane w sali kinowej Zamku Królewskiego, wystawa dotycząca Jego życia i działalności oraz wydzielone stoisko z publikacjami, zarówno autorstwa Jana Pawła II, jak i Jego dotyczącymi” – mówi ks. Roman Szpakowski sdb, prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich.

Drugiego dnia XVII Targów Wydawców Katolickich czyli w sobotę 9 kwietnia wieczorem w Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53) odbędzie się uroczysta Gala wręczenia Nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2011.
Nagroda ta przyznana została po raz pierwszy w 1999 roku. Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z listem otwartym do ministra Bogdana Zdrojewskiego ws. jego rezygnacji z dofinansowania nagrody.

Tradycyjnie w ramach Targów odbywać się będą liczne spotkania autorskie, prezentacje i dyskusje panelowe. Część z nich odbywać się będzie na stoiskach danych wydawców, jednak do ich dyspozycji oddano również cztery sale spotkań. Wszystkie znajdują się w pobliżu Zamku Królewskiego, a mianowicie dwie przy Krakowskim Przedmieściu: w Domu Literatury, w Domu Polonii (Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”; za kościołem Św. Anny); jedna sala Galerii Związku Artystów Fotografików ZPAF oraz sala w Klubie Księgarza (Rynek Starego Miasta).

Czas trwania XVII Targów Wydawców Katolickich:

  • 8 kwietnia – 10.00 – 18.30
  • 9 kwietnia – 10.00 – 18.30
  • 10 kwietnia – 10.00 – 17.00

Wstęp:

  • Dzieci do lat 6 włącznie – bezpłatnie
  • Dzieci i młodzież w wieku 7-18 lat – 1 zł
  • Dorośli – 3 zł
  • Karnet na wszystkie dni targowe – 6 zł

Informacje:
Paweł Waszczyk
Rzecznik prasowy XVII Targów Wydawców Katolickich
e-mail: rzeczniktargow@swk.pl
tel. 503 043 267
www.swk.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP