Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Spacerownik po Europie – tym razem Grecja

Data dodania: 25.03.2011

Spacerownik po Europie – tym razem Grecja

W ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną m.st. Warszawy w Dz. Białołęka, pt. „Spacerownik po Europie” – finansowanego ze środków Fundacji Orange, którego partnerem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - odbyła się w dniach 23-24.03.2011 r. kolejna podróż marzeń, tym razem do Grecji. Na dzieci ze szkół białołęckich czekali młodzi bibliotekarze z „Nautilusa”, przystosowując na ich powitanie pomieszczenia biblioteki do realiów starożytnej i nowożytnej Grecji.

W czasie dwugodzinnego spotkania uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, których zasadniczym celem było przybliżenie geografii, kultury, literatury, języka i kuchni greckiej. W specjalnie zaprojektowanej aranżacji wnętrza biblioteki, przypominającej antyczną Grecję (kolumnada, Olimp, zdjęcia bogów greckich) dzieci miały okazję utrwalić wiadomości z mitologii. Kolejnym ważnym wydarzeniem starożytnej Grecji były olimpiady ku czci Zeusa. Młodzi białołęczanie udali się do miejsca organizowania igrzysk sportowych – do Olimpii, gdzie oczywiście zapłonął znicz olimpijski. Zmęczone antycznymi wędrówkami dzieci z apetytem konsumowały w specjalnej kafejce przysmaki greckie. Nastepnie w biurze informacji turystycznej z rozwagą i znajomością tematu wybierały wycieczki po Grecji, oglądając znakomite plakaty przedstawiające krajobrazy Grecji, widokówki, foldery (dary Ambasady Grecji). Przewidziane było również zwiedzanie Aten.

Najciekawszym elementem podróży marzeń są zazwyczaj warsztaty, tak było i tym razem. Z Grecją kojarzą się mozaiki. Dla uczestników zajęć pracownicy biblioteki przygotowali płytki i ceramiczne kostki, z których układano mozaiki. Dzieci opuszczały bibliotekę pod dużym wrażeniem kultury i historii Grecji. Wszystko co greckie nie było im obce.

Warto uzbroić się w cierpliwość i zaplanować z Biblioteką Publiczną m.st. Warszawy w Dz. Białołęka już w kwietniu br. - kolejną podróż do Włoch i Szwecji

Patronem medialnym projektu jest „Poradnik Bibliotekarza

Zapraszamy do galerii zdjęć ze spotkania greckiego


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP