Polecamy
25,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”,... więcej >

Uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Konferencji Kultury

Data dodania: 05.09.2017

Uroczyste otwarcie Ogólnopolskiej Konferencji Kultury

Zapraszam Państwa do wymiany doświadczeń i ożywionej dyskusji. Moi przedstawiciele będą wsłuchiwać się w Państwa głosy, a wnioski z dyskusji wykorzystamy do konkretnych działań – powiedział podczas uroczystego otwarcia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński. W otwarciu konferencji uczestniczyła także wiceminister Wanda Zwinogrodzka. Wrocławska konferencja o muzyce otwiera szereg spotkań, które w kolejnych dniach będą się odbywały w różnych miastach Polski.

Wydaje się, że nadszedł czas, aby po rzeczowym podsumowaniu dotychczasowych doświadczeń sprecyzować zakres i charakter koniecznej korekty systemu i wreszcie wprowadzić ją w życie uzyskując trwałą i wyraźną poprawę stanu funkcjonowania kultury, a szczególnie działalności twórczej i artystycznej” – powiedział wicepremier. Dodał też, że w przeprowadzaniu zmian ważną rolę powinni odgrywać m.in. twórcy i uczestnicy życia artystycznego.

Cele OKK

Pomyślana ona została jako szerokie forum dyskusyjne służące wypracowaniu optymalnego zakresu niezbędnych zmian w kulturze. Wytyczony wspólnym wysiłkiem kierunek będzie podstawą prac legislacyjnych podjętych w kierowanym przeze mnie resorcie i prowadzonych dalej – mam nadzieję – przy Państwa aktywnej współpracy” – tak o celach Ogólnopolskiej Konferencji Kultury mówił wicepremier Gliński. Dodał, że do dyskusji zostali zaproszeni zarówno przedstawiciele artystów, jak i instytucji artystycznych, ich organizatorzy, a także twórcy niezrzeszeni.

Więcej...

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP