Polecamy
Bogumiła Staniów 20,00 PLN 38,00 PLN

Dla powodzenia książki popularnonaukowej potrzebny jest ogólny wysiłek autora,  wydawcy,... więcej >

Spotkanie z Olgą Tokarczuk w Szczecinie

Data dodania: 31.03.2011

Olga Tokarczuk przyjęła zaproszenie na spotkanie ze swymi czytelnikami i powróci do rozważań o książce „Bieguni” w niedzielę 3 kwietnia, o godzinie 17.00. Spotkanie inicjujące cykl „Errata Literata” będzie miało miejsce w sali studia koncertowego im. Jana Szyrockiego (S-1) w Polskim Radiu Szczecin (al. Wojska Polskiego 73), poprowadzi je dziennikarz i poeta Konrad Wojtyła. Wstęp wolny!

Książka „Bieguni” otrzymała Literacką Nagrodę Nike w roku 2008, jej autorka, Olga Tokarczuk, dostała też za nią nagrodę publiczności. „Bieguni” są powieścią do dziś chętnie czytaną i wypożyczaną w bibliotekach.

„Bieguni” to według słów samej autorki „powieść konstelacyjna”; uchwycenie w skrótowych narracjach, szkicach, miniaturach – złożoności świata oglądanego w bezustannej podróży. Fascynacja przemieszana z niepokojem, wspomnienia i gorące obserwacje, zamknięte w kilku zdaniach. Zdecydowanie powieść Tokarczuk nie jest tym, do czego przyzwyczaiła nas tradycyjna narracja. W jakimś stopniu odzwierciedla to jednak sposób funkcjonowania współczesnego człowieka, nieco chaotyczny i fragmentaryczny, na pozór rozsnuty w fabułę „podróżowania przez życie”. Autorka przy tym raz jest bezradna wobec tajemnicy świata, innym razem  narzuca rzeczywistości cugle i potrafi objaśnić każdą niemal tajemnicę.

Nadesłał: Marcin Wilczyński


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP