Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Nie śpimy! Tworzymy! - warsztaty z Jolantą Richter-Magnuszewską

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 26.09.2017

Noc to nie tylko pora do spania, ale także doskonałe źródło twórczych inspiracji. Przekonali się o tym 22 września 2017 r. uczestnicy warsztatów ilustratorskich, przeprowadzonych przez Jolę Richter-Magnuszewską w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

Jola Richter-Magnuszewska, czytając wiersze Danuty Wawiłow m.in. O rupakach, Jak tu ciemno!, Wieczór, wprowadziła uczestników warsztatów w magiczny nastrój nocy. Ilustratorka przekonała nas, że wbrew pozorom noc ma wiele barw i wcale nie jest czarna! Może być mroczna i pełna niezidentyfikowanych, przerażających dźwięków, albo wygodna, miękka i ciepła jak norka, w której można się ukryć. Może sprzyjać pojawianiu się przyjaznych i niezwykłych stworzeń, takich jak rupaki czy zwykłe jelonki. Młodzi ilustratorzy zainspirowani przeczytanymi tekstami i opowieściami artystki o tym, jak powstają ilustracje, stworzyli – najpierw w wyobraźni – obraz miasta nocą, a potem pracując w kilkuosobowych grupach przenieśli swoje wizje na karton. Powstały wspaniałe ilustracje i trójwymiarowe makiety.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują: TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP