Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kredens pod Grunwaldem początkiem nowej współpracy

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 27.09.2017

W Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu przeprowadzone zostały warsztaty skierowane do grup specjalnych, w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych z Kłodzka.

 

-Tematyka zajęć ukierunkowana została na dwa obszary edukacji, czytelniczą i artystyczną. Zajęcia z dziećmi z upośledzeniem w stopniu umiarkowanym i spektrum autyzmu z klas 4-6 i młodzieżą starszą poprowadziła pani bibliotekarka Ewa, przy wsparciu opiekunów oligofrenopedagogiki.

 

Na początek pani Ewa opowiedziała o książce Agnieszki Tyszki „Kredens pod Grunwaldem”. Dla głównej bohaterki Kornelii szkoła to przede wszystkim doskonały trening przed monotonnym i nijakim życiem, jakie teoretycznie czeka każdą dorosłą jednostkę. Literacko uzdolniona licealistka, z błyskotliwym i ironicznie ostrym poczuciem humoru oraz nałogiem zapisywania wszystkiego, zauważa szansę na zmianę losu w... kredensie i pewnej znajomości ze współczesnym rycerzem. Czy pojawienie się starego, zakurzonego mebla w domu Kornelii może faktycznie otworzyć nowy rozdział w jej życiu? Jak Kornelia poradzi sobie z postępującą chorobą ukochanej babci, ze znienawidzonym ojczymem, że skrajnie potulną względem niego matką i gdzie w tym wszystkim znajdzie się miejsce na Bitwę pod Grunwaldem?

 

Chcesz poznać więcej szczegółów z życia Kornelii? Zapraszamy do biblioteki w Starym Wielisławiu!

 

W drugiej części uczestnicy mogli dać upust artystycznym wyzwaniom. Powstały sowy z szyszek piniowych, a także obrazy malowane na kamieniach polnych. Dopełnieniem wizyty w bibliotece była sesja zdjęciowa w książkowym kapeluszu, który uzyskał pierwsze miejsce w międzynarodowym konkursie na „Kapelusz z fantazją” w lipcu 2017 roku w czeskim Potštejn.

 

Na koniec spotkania były piękne podziękowania dla pani bibliotekarki… Telefon od opiekunów szkolnych do pani dyrektor Biblioteki Marioli Huzar za wspaniałe zajęcia, za profesjonalizm pani bibliotekarki i serdeczny kontakt, za otwarte serce na potrzeby dzieci specjalnej troski. 

 

Ciąg dalszy nastąpi!!!Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP