Polecamy
Aleksander Radwański 15,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Warsztaty Językowe "Słowa na łowach"

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 29.09.2017

28 września br. w ramach XII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się warsztaty językowe noszące tytuł „Słowa na łowach”. Poprowadziła je polonistka, dr Barbara Sokołowska.

Podczas spotkania z gimnazjalistami i uczniami siódmej klasy Szkoły Podstawowej pani Barbara w bardzo przystępny i ciekawy sposób pokazała uczestnikom warsztatów, że język którym mówimy na co dzień jest barwny, plastyczny i że naprawdę można się nim posługiwać w sposób elegancki i rozwinięty, używając zdań przynajmniej z dwoma orzeczeniami.

W myśl przysłowia „Bez pracy nie ma kołaczy” uczniowie bynajmniej nie zasypiali gruszek w popiele i pracowali pełną parą, biorąc na warsztat nie tylko frazeologizmy lecz także przysłowia, archaizmy, surrealizm i logikę języka oraz poetyzmy. Zwłaszcza te ostatnie szczególnie przypadły do gustu męskiej części odbiorców, która to wykazała się niepospolitym natchnieniem twórczym: Szkarłatny kir nocy spowił śródleśny mrok wonnością burzanów, Smętny rumak roni łzy nad ruczajem, w którym zginął nadobny rumak w odmęcie.

Biorącym udział bardzo podobało się, że o języku można dyskutować tak twórczo i kreatywnie, błyskotliwie się nim bawiąc.

Patronat medialny nad XII Jasielskim Festiwalem Literackim i Regionalnym sprawują:TVP Rzeszów, TV Jasło, Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, Gazeta Codzienna Nowiny, Tygodnik Nowe Podkarpacie, Fakty Jasielskie, Miesięcznik Obiektyw Jasielski oraz portale: www.itvpoludnie.pl, www.nowiny24.pl, www.terazjaslo.pl, www.twojejaslo.pl, www.jaslonet.pl, www.miastojaslo.pl, www.wirtualnejaslo.pl.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP