Polecamy
Katarzyna Biernacka-Licznar 25,00 PLN 41,00 PLN

Rozprawa jest pierwszym syntetycznym rozpoznaniem recepcji włoskiej literatury dziecięcej w Polsce. Z... więcej >

Nasze Kino

Autor: Hania Przetak Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jejkowicach Województwo: śląskie
Data dodania: 05.10.2017

Projekt „Nasze KINO” jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Jejkowic, szukających dla siebie miejsca, gdzie mogliby wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi spędzać czas wolny w sposób atrakcyjny i ciekawy.

     Nasze KINO” umożliwia dostęp do interesującej formy rozrywki osobom w każdym wieku. Pozwala także na kontakt ze sztuką i kulturą wszystkim zaintereswoanym mieszkańcom gminy. Projekt ten realizowany jest od maja do grudnia 2017 roku i polega na organizacji cyklicznych bezpłatnych seansów filmowych filmów: rodzinnych, bajek oraz filmów przeznaczonych dla osób dorosłych. Oprócz kategorii wiekowej, kluczem doboru repertuaru jest przesłanie zawarte w dziele sztuki filmowej.

Głównym celem projektu jest integracja mieszkańców Jejkowic, małych grup towarzyskich, grona przyjaciół, sąsiadów czy rodzin poprzez wspólny udział w projekcjach fimowych.

Realizacja projektu stworzyła nowe możliwości spędzenia czasu wolnego, którego zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym mieszkańcy gminy mają znacznie więcej. Dała też alterantywę spędzenia czasu wolnego dzieciom i młodzieży w wakacje.

          Sądzimy, że realizacja projektu wpłynie na sposób postrzegania biblioteki, a także uświadomi mieszkańcom naszej małej miejscowości, iż Gminna Biblioteka Publiczna to miejsce gdzie każdy może znaleźć swoją przestrzeń.

 
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP