Polecamy
Weronika Reroń PLN

Zapraszamy do zamówienia Plakatu Tygodnia Bibliotek 2018 w wersji elektronicznej w formacie PDF,... więcej >

Ruszył Frankfurt

Data dodania: 12.10.2017

Ruszył Frankfurt

11 października rozpoczęły się Targi Książki we Frankfurcie, najważniejsze na świecie doroczne spotkanie przemysłu książkowego, w którym uczestniczą przedstawiciele wszystkich branż związanych z książką – od producentów i dostawców papierów graficznych, przez wydawców i dystrybutorów, po księgarzy, antykwariuszy i bibliotekarzy, a także autorów, tłumaczy, ilustratorów oraz redaktorów książek. Obecni są także przedstawiciele mediów, z których część, jak niemiecka telewizja ARD, aktywnie włączają się do programu targowego, organizując własne studia i prowadząc stałe relacje ze spotkań autorskich, a przy tym komentując targowe wydarzenia.

10 października wieczorem, targi zostały zainaugurowane w sposób oficjalny. Ponieważ gościem honorowym we Frankfurcie jest w tym roku Francja, w uroczystości wziął udział francuski prezydent Emmanuel Macron w towarzystwie niemieckiej kanclerz Angeli Merkel – Otwarcie frankfurckich targów było cudowne. Francuski prezydent wygłosił wspaniałe przemówienie z cała masą odnośników literackich, odniósł się współpracy kulturalnej, a zwłaszcza literackiej i związanych z nią tłumaczeń francusko-niemieckich. 

Europa tłumaczy, Europa pośredników, Europa kawiarni, ta Europa inteligencji i kultury pokonała Europę wojen – stwierdził prezydent Macron. Według niego zadanie Europejczyków nie może się ograniczać do obrony europejskiej kultury. – Nie chcę niczego bronić, chcę wszystko zdobywać – oświadczył Emmanuel Macron.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP