Polecamy

Magia książek, w magicznym Krakowie

Data dodania: 13.10.2017

Magia książek, w magicznym Krakowie

„Czytam i staje się wolny” napisał w jednej ze swoich powieści portugalski pisarz Fernando Pessoa. Te słowa stały się hasłem przewodnim tegorocznych, książkowych spotkań targowych w Krakowie.

Wolność tę możemy mnożyć, udając się w podróż z bohaterami każdej branej do ręki książki. Możemy przeżywać zdarzenia, sytuacje, emocje, których być może nigdy nie doświadczymy we własnym życiu. Czytając książkę naszawyobraźnia jest niczym nieograniczona, wolna od scenografii, postaci aktorów odgrywających swoje role. Czytając stajemy się więc wielokrotnie wolni…

I właśnie po to drugie, trzecie i kolejne życie tłumnie do Krakowa przybywają miłośnicy czytania. Nikogo nie powinno to dziwić, gdyż z roku na rok atrakcji, konkursów, wystawców, autorów i książek na stoiskach przybywa. To sprawia, że Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® stały się przedsięwzięciem kulturowym na międzynarodową skalę. Książkoholicy jak zawsze zawitają do stolicy Małopolski jesienią, a ta pora rokuw szczególny sposób łączy się z Gościem Honorowym 21. edycji Targów.Podobno najlepsze w tym czasie kasztany są tylko na placu Pigalle…

Francja, to nie tylkoParyż z kultowym placemPigalle i wieżą Eiffla, Marsyliankaczy znakomite winai sery, ale także wybitnai popularna na całym świecie literatura. Każdy miłośnik książek z pewnością zna publikacje klasyków literatury francuskiej: Antoine de Saint-Exupérego, Aleksandra Dumasa, Marcela Prousta czy Victora Hugo. Kto w tym roku będzie reprezentował Francję na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie®? Przekonamy się już niebawem. Dodatkowe atrakcje przygotowuje nie tylkoInstytut Francuski w Polsce wraz z Partnerami Projektu, ale również wydawcy. Zaangażowane w promocję literatury francuskiej w Polsce instytucje i oficyny wydawnicze zaprezentują bogatą ofertę publikacji. Dzięki temu każdy zwiedzającyznajdzie coś dla siebie i z pewnością nie wróci do domu z pustymi rękami.

Od soboty 28 października na terenie Targów pojawi się specjalna Strefa Autorów, gdzie będzie można otrzymaćautografy od niezwykle popularnych twórcóworaz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Wielbiciele komiksów również powinni być zadowoleni – dla nich po raz trzeci zorganizowany zostanie Salon Komiksu, gdzie powiększająca się z każdym rokiem liczba wydawnictw zaprezentuje swoją niezwykle barwną ofertę.

Już znamy pierwsze nazwiska autorów, którzy pojawią się na tegorocznych Targach. Jesteście ciekawi?

Swoją obecność potwierdzili m.in. Katarzyna Bonda, Ks. Adam Boniecki,Prof. Jerzy Bralczyk,Sylwia Chutnik, ArletteCousture,Jakub Ćwiek,Daniel de Latour, Anna Dziewit-Meller, Jacek Dukaj, Katarzyna Grochola,Cezary Harasimowicz, Jan Hartman, Marek Kamiński, Grzegorz Kasdepke,O. Leon Knabit,Marek Krajewski, Camilla Läckberg, Roma Ligocka,Andrzej Maleszka, Jakub Małecki,Zygmunt Miłoszewski, Remigiusz Mróz, Łukasz Orbitowski,Jerzy Owsiak, Zośka Papużanka, Beata Pawlikowska,Olga Tokarczuk, Michał Rusinek, Tomasz Samojlik,Éric-Emmanuel Schmitt, Tomasz Sekielski, Vincent V. Severski,Nicholas Sparks, Szczepan Twardoch,Krzysztof Varga,Adam Wajrak, Janusz Leon Wiśniewski, Martyna Wojciechowska, Adam Zagajewski.

W tym roku czeka nas również niezwykły jubileusz.Będziemy świętować20. edycję Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza.Celem programowym konkursujest nagrodzenie dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. Zgodnie z założeniem Konkurs ma promować publikacje poważne i wartościowe, które z racji swojego charakteru mają niewielkie szanse, aby stać się bestsellerami w rozumieniu stricte marketingowym, wnosząc jednakże istotny wkład w rozwój polskiej nauki i kultury. Spośród zgłoszonych do Konkursu publikacji Jury pod przewodnictwem prof. dr hab. Władysława Stróżewskiego wyłoni grono 10 nominowanych, którzy będą walczyć o pierwsze miejsce. Laureat otrzyma 30 000 zł i statuetkę dłuta prof. Bronisława Chromego. Rozstrzygnięcie Konkursu tradycyjnie odbędzie się podczas uroczystej Gali, w pierwszy wieczórtegorocznych Targów.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® co roku zaskakują swoją bogatą ofertą i potwierdzają, że książki to nie moda trwająca jeden sezon, a niekończąca się opowieść!

Więcej informacji na: www.ksiazka.krakow.pl
oraz na fanpage’u: https://www.facebook.com/targi.ksiazki.w.krakowie/

Godziny otwarcia Targów w EXPO Kraków (ul. Galicyjska 9):

  • 26 października 2017 r. (czwartek) godz. 10:00-17:00
  • 27-28 października 2017 r.(piątek, sobota) godz. 10:00-19:00
  • 29 października 2017 r.(niedziela) godz. 10:00-17:00

Sprzedaż biletów: https://ekobilet.pl/targiwkrakowie


Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Serwis SBPSerwis SBP
Projekt SBPProjekt SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP