Polecamy
Sarah Skumanov 25,00 PLN

Manga dostępna jest na polskim rynku od drugiej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Obecnie wydawcy mangi w... więcej >

Time to Move po „Kalendarz Europejski”! z bibliotekami

Autor: Biblioteka: Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.10.2017

Tegoroczna akcja "Kalendarz Europejski dla Ciebie" jest połączona z obchodami "Time to Move". Dzięki naszej akcji poznasz liczne możliwości wyjazdu za granicę, udziału w międzynarodowych projektach, poznawania Europy i zdobywania wartościowych doświadczeń.
 
I tak, od najbliższego wtorku, codziennie, przez 4 dni, na stronie Punktu będzie pojawiał się krótki tekst dotyczący programów unijnych (Erasmusa Plus, Europejskiego Korpusu Solidarności, EVS)  umożliwiających młodym ludziom podjęcie edukacji lub pracy, odbycia stażu lub wzięcia udziału w wolontariacie poza granicami Polski.

Na końcu każdego z tekstów zostanie umieszczone pytanie. Uważni czytelnicy, zwłaszcza uczniowie i nauczyciele, będą mogli zgłosić się z odpowiedzią na pytanie konkursowe do siedziby Punktu (budynek Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, przy ul. Sucharskiego 2), a także Głównej Biblioteki w Trzcianie, Filii Bibliotecznej w Świlczy, Filii Bibliotecznej w Bratkowicach, Filii Bibliotecznej w Rudnej Wielkiej oraz Urzędu Statystycznego (ul. Jana III Sobieskiego 10)  lub do jednej z następujących filii WiMBP: nr 3 na ul. Krzyżanowskiego 6, nr 4 na ul. Ofiar Katynia 15, nr 6 na ul. Podwisłocze 6, nr 7 na ul. Osmeckiego 51, nr 8 na ul. Okulickiego 3, nr 10 na Podchorążych 1, nr 15 na ul. Lwowskiej 16 (budynek Szpitala Wojewódzkiego nr 2), nr 16 na ul. Gromskiego 10c oraz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży na ul. Słowackiego 11. Poprawne odpowiedzi będą nagradzane „Kalendarzami Europejskimi”. Pytania będą się także pojawiać w mediach społecznościowych PIE ED-Rzeszów (Facebook, Twitter).

Partnerami konkursu są Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska w Rzeszowie, Centrum Dokumentacji Europejskiej w Rzeszowie oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie.

- Wszystkie osoby, które nie wygrają Kalendarza, zachęcamy do śledzenia naszej strony www.europedirect-rzeszow.pl. Wkrótce informacje o kolejnej szansie na zdobycie "Kalendarza Europejskiego" – podsumowuje Sylwia K. Mazur, konsultantka PIE ED Rzeszów.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP