Polecamy
Jarosław Kończak 27,00 PLN 38,00 PLN

Książka adresowana jest zarówno do osób zainteresowanych komunikacją sponsoringową, jak i tych,... więcej >

LEVER – narzędzie do badania kompetencji

Data dodania: 17.10.2017

LEVER – narzędzie do badania kompetencji

Czy wiesz, że wolontariusze podczas współpracy z organizacją uczą się wielu przydatnych rzeczy? Komunikatywność, praca zespołowa, organizacja czasu – to przykłady kompetencji miękkich, które są najczęściej rozwijane w trakcie wolontariatu. Są one bardzo przydatne zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Wejdź na stronę certyfikatLEVER.pl i dowiedz się, w jaki sposób Model LEVER pomaga wolontariuszom rozwijać i potwierdzać kompetencje.

Polskie organizacje pozarządowe stale zmagają się z problemem braku wystarczającej liczby wolontariuszy do pomocy. Wynika to z jednej strony z tego, że stosunkowo niewielka część polskiego społeczeństwa angażuje się w wolontariat, a z drugiej – z tego, że nie wszystkie organizacje wiedzą, w jaki sposób przygotować atrakcyjną ofertę dla wolontariuszy i przekazywać wolontariuszom zdania, które są dobrze dopasowane do ich zainteresowań i umiejętności. Brak takiego dopasowania sprawia, że motywacja wolontariuszy do działania po pewnym czasie gwałtownie spada.

Jednym ze sposobów na motywowanie wolontariuszy i zawiązywanie z nimi długotrwałej relacji jest podkreślanie, czego wolontariusz uczy się w trakcie wykonywania zadań wolontariackich. Dzięki temu wolontariusz wie, że doświadczenie, które zdobył w trakcie wolontariatu, może być bardzo cenne w innych sferach życia, m.in. w życiu zawodowym. Potwierdzają to badania, które pokazują, że dla pracodawców coraz większe znaczenie mają kompetencje miękkie, a te mogą być rozwijane m.in. w trakcie wolontariatu. Jest to szczególnie ważna informacja dla osób, które wchodzą na rynek pracy lub już funkcjonują w jego realiach i chcą się czuć pewniej, znając swoje mocne strony i będąc świadomymi tego, że uczą się przez całe życie - mówi Marzena Kacprowicz z Fundacji Dobra Sieć.

Źródło: ngo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP