Polecamy
red. nauk. Jacek Puchalski 99,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL... więcej >

Bibliotekarz Opolski nr 4/2017

Data dodania: 19.10.2017

Bibliotekarz Opolski nr 4/2017

Nieubłaganie i trochę z niedowierzaniem pozostaje zamknąć 2017 rok czwartym numerem Bibliotekarza Opolskiego. Za nami wiele wydarzeń, przed nami snucie nowych planów.

Wspominać możemy kongres IFLA, który odbył się w sierpniu we Wrocławiu. O swoich wrażenia z tego święta bibliotekarzy opowiada w wywiadzie superwizorka tegorocznego kongresu Katarzyna Kamińska z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Opolu.
Z myślą o kolejnej edycji konkursu „O tytuł najlepszej wiejskiej filii bibliotecznej woj. opolskiego” , poprosiliśmy tegoroczną laureatkę, aby podzieliła się swoimi spostrzeżeniami i doradziła bibliotekom, które startują w drugiej edycji, co jest szczególnie ważne, aby odnieść sukces. Swoim przepisem na zwycięstwo dzieli się Agnieszka Jasińska z nagrodzonej filii w Zagwiździu.

Biblioteki zrealizowały w tym roku kilka bardzo ambitnych i nowych w swoim wydźwięku przedsięwzięć, które wyjątkowo zasługują na zaakcentowanie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu może pochwalić się nowoczesną pracownią multimedialną Port Kultury, natomiast Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu „żeglowała po literaturze” w sposób dosłowny. Zapraszamy do lektury tekstu „70 lat Żeglugi Literatury Miejskiej”, który opisuje tę bardzo ciekawą inicjatywę, niekonwencjonalnie promującą książkę i czytelnictwo.

W ciągu roku wspomagaliśmy i nadal będziemy wspomagać biblioteki publiczne - szkoleniami, konferencjami, materiałami metodycznymi. Potrzeby szkoleniowe zostały przebadane i wyniki prezentujemy w bieżącym numerze, ponadto zapraszamy na konferencję biblioterapeutyczną organizowaną przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Opolu. Przypominamy także o nowej instrukcji poświęconej „Działalności informacyjne w bibliotece”, wydanej przez WBP w Opolu. Słowem, na polu kształcenia zawodowego, udało się wiele zrobić.

„Dobrze się myśli literaturą”, pisze profesor Ryszard Koziołek. Będąc na tak szlachetnej zawodowej drodze, jaką jest praca z książką, liczymy, że „myśląc literaturą”, wymyślimy jeszcze wiele!

nad. Redakcja Bibliotekarza Opolskiego


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP