Polecamy
Hanna Łaskarzewska 25,00 PLN

W publikacji podjęto temat skutków konfliktów zbrojnych, które przetoczyły się... więcej >

Wystawa kwiatów w Brzezinach

Data dodania: 05.04.2011

Niedawno pisaliśmy o wystawie poświęconej wyrobom garncarskim z Bolimowa. Warto wiedzieć, że Bolimów to także znany ośrodek wytwarzania bibułkowych kwiatów.

Bolimów jako ośrodek wytwarzania kwiatów bibułkowych zaistniał od roku 1993, a stało się to za sprawą Teresy Mechockiej, która w odpowiedzi na program Ministerstwa Kultury i Sztuki pod hasłem " Ginące zawody" rozpoczęła z bardzo dobrym efektem "produkcję" kwiatów z bibułki. Kwiaty Teresy Mechockiej promują bolimowską sztukę ludową w kraju i zagranicą . Poprzez warsztaty i zajęcia plastyczne w bolimowskim ośrodku kultury twórczyni uczy tej trudnej sztuki także liczne grono dzieci i młodzieży.
Kwiaty Teresy Mechockiej znacznie różnią się od tradycyjnych łowickich bukietów, które miały stylizację formy i wysnutą z fantazji kolorystykę. Bibułkowe kwiaty z Bolimowa są bardzo realistyczne, mają swoje odniesienie do kwiatów, które na co dzień możemy odnaleźć w otoczeniu. W Miejskiej Bibliotece Publicznej przybyła kolejna ciekawa ekspozycja już dostępna dla zwiedzających.

Nadesłała: Danuta Wylazłowska


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP