Polecamy
29,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Finał II edycji Konkursu Recytatorskiego pt. „Ścieżkami Lechonia” w Poddębicach

Data dodania: 05.04.2011

W dniu 29.03.2011 r w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyła się II edycja Konkursu Recytatorskiego pt: „ Ścieżkami Lechonia”. Organizatorami konkursu były: Starostwo Powiatowe w Poddębicach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach. Młodzież ponadgimnazjalna przygotowała do recytacji dowolnie wybrane wiersze wybitnego polskiego poety Jana Lechonia. Najczęściej recytowano: „Pytasz, co w moim życiu z wszystkich rzeczy główną“, „Zazdrość’, „Legenda”, „Modlitwa”. W jury konkursu zasiedli: Dorota Kubiak – Kierownik Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Poddębicach; Barbara Olczyk – Kierownik Działu Gromadzenia w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach oraz Beata Szymczak – Dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Uniejowie.

Jury postanowiło wyłonić następujące miejsca: I miejsce – Justyna Kozak z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach; II miejsce – Sebastian Mikołajczyk z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach oraz Aleksandra Kolasa z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach; III miejsce – Agata Fagas z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Poddębicach oraz Izabela Łuczak z Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Poddębicach i Powiatową Bibliotekę Publiczną. Dodatkowo za zajęcie pierwszego miejsca nagrodę książkową ufundował Pan Poseł Stanisław Olas, a za zajęcie drugiego miejsca Pan Przemysław Jaszczak – Radny Rady Miejskiej w Poddębicach. Nagrody książkowe wręczali: Dorota Kubiak – Kierownik Referatu Oświaty Starostwa Powiatowego w Poddębicach, Barbara Olczyk – Kierownik Działu Gromadzenia w MiGBP w Poddębicach, Beata Szymczak – Dyrektor MiGBP w Uniejowie, Zdzisław Cyganiak – Członek Zarządu Rady Powiatu Poddębickiego, Przemysław Jaszczak – Radny Rady Miejskiej w Poddębicach, Jacek Łukasik – przedstawiciel Biura Poselskiego Posła Stanisława Olasa oraz Edyta Durka – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Poddębicach.

oprac. Edyta Durka
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP