Polecamy
27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Walentynki w bibliotece - randka w ciemno, gry miejskie, konkursy, wystawy...

Data dodania: 08.02.2018

Walentynki w bibliotece - randka w ciemno, gry miejskie, konkursy, wystawy...

Walentynki to bardzo wdzięczny temat dla wielu bibliotekarzy, którzy jak co roku z okazji Święta Zakochanych przygotują dla swoich czytelników wiele atrakcji.

 

Zabookowani

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku zaprasza wszystkich "zabookowanych", czyli zakochanych w książkach, do udziału w tajemniczej grze miejskiej, która odbędzie się 14 lutego 2018 r. w Gdańsku. W zabawie mogą wziąć udział zarówno single jak i pary a jedynym warunkiem jest zabranie ze sobą książki, w której jest się bezgranicznie zakochanym. Wydarzenie będzie składać się z dwóch części:

1. Gry miejskiej opartej na grywalizacji. O określonej godzinie, w mediach społecznościowych biblioteki zostaną opublikowane wskazówki do miejsc w Gdańsku, do których trzeba będzie dotrzeć z książką w ręku. Następnie każdy z uczestników otrzyma zadanie, po wykonaniu którego otrzyma wskazówki do drugiego etapu zabawy.

2. Wieczoru walentynkowego. 30 najszybszych i najbardziej zdeterminowanych uczestników walentynkowej gry miejskiej spotka się w tajemniczym miejscu, pełnym niespodzianek i atrakcji dla zakochanych w książkach.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/575597669440881/

Randka w ciemno z książką

Bardzo popularną zabawą walentynkową organizowaną przez biblioteki jest "Randka w ciemno z książką", która wprowadza element tajmniczości i zaskoczenia. Czytelnicy wypożyczają książkę w "ciemno" nie znając wcześniej tytułu i autora. Książki są wcześniej wybierane a następnie specjalnie przygotowywane przez bibliotekarzy, którzy obkładają je w kolorowowy lub szary papier, często ozdabiany dodatkowo czerwonymi serduszkami.

"Randka w ciemno z książką" w Bibliotece ZSP4 w Łowiczu w 2016 r. /http://bibliotekazsp4lowicz.blogspot.com/

 

Zagadkowe Walentynki - słynne pary literackie

W wielu bibliotekach organizowane są konkursy, w których uczestnicy muszą rozpoznać tytuł utworu i autora po fragmencie przeczytanej prozy lub strofy wiersza. Dodatkowym zadaniem jest często konieczność połączenia w pary bohaterów literackich ze znanych powieści. 

Walentynkowy quiz w Bibliotece Publicznej w Kaliszu Pomorskim w 2014 r. /http://www.kalisz-pom.pl

 

Książki, wystawy, koncerty, filmy o miłości 

Z okazji Walentynek w bibliotekach odbędą się spotkania autorskie, koncerty, wystawy, których tematem przewodnim będzie miłość. Bibliotekarze wybiorą ciekawe książki i filmy o miłości i przedstawią swoim czytelnikom w specjalnie przygotowowanych kącikach czytelniczych. Być może wzorem lat ubiegłych niektóre biblioteki zorganizują nocne maratony filmowe. 

Książki i filmy o miłości zaproponowane czytelnikom z okazji Walentynek w 2017 r. przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Nidzicy/http://nidzica.naszabiblioteka.com

Walentynkowe warsztaty czytelniczo-plastyczne

Zaproszone do bibliotek dzieci wezmą udział w warsztatach czytelniczo-plastycznych, podczas których wykonają kartki walentynkowe i serca

Bibliotakarze wychodzą w teren

Walentynki to także świetna okazja aby wyjść z promocją usług bibliotecznych poza budynek biblioteki. 

 

Walentynki organizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lęborku / http://www.biblioteka.lebork.pl

 

 JF/Redakcja SBP.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP