Polecamy
39,00 PLN

Publikacja dostępna w serwisie IBUK oraz IBUK Libra Megabiblioteki to termin różniący... więcej >

II edycja projektu "Nasza Mała Biblioteka"

Data dodania: 05.03.2018

II edycja projektu

„Nasza Mała Biblioteka” to projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 5-8 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami.

 

Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od dziewięciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach w Słowenii.

W latach 2015-2016 odbyła się pierwsza międzynarodowa edycja projektu, w której wzięły udział wydawnictwa z Polski i Litwy, specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży. Do udziału w drugiej edycji projektu zostały zaproszone oficyny: Paike ja Pilv z Estonii, Liels un mazs z Łotwy oraz ponownie Agencja Edytorska EZOP z Polski.

Najważniejszym celem projektu jest pokazanie dzieciom, że czytanie książek to wspaniała przygoda, która z nudą ma niewiele wspólnego. Chcielibyśmy także, by młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z twórcami książek, a także odkryć kulturę krajów, z których pochodzą publikacje. Aby te cele osiągnąć, w Polsce, Słowenii, Estonii i Łotwie ukaże się sześć wartościowych pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim książek. Publikacje te zostały wspólnie wybrane przez wydawców biorących udział w projekcie. Na ich podstawie zostaną opracowane „Łamigłówki Literackie”, które poprzez niebanalne zadania rozwijające kreatywność takie jak rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne, przybliżą dzieciom fabułę książek i ich bohaterów oraz przedstawią różne ciekawostki dotyczące czterech europejskich partnerów. Oprócz pięknych książek i materiałów edukacyjnych „Nasza Mała Biblioteka" to również konkursy, zabawy, spotkania autorskie i warsztaty zorganizowane dla uczestników projektu.

Projekt skierowany jest do nauczycieli, bibliotekarzy, wychowawców, osób prowadzących kółka zainteresowań dla dzieci oraz rodziców. 

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 30 września 2018 r.

Katalog informacyjny i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie: Nasza Mała Biblioteka

Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP