Polecamy
37,00 PLN

W kolejnym piętnastym tomiku serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach... więcej >

Tydzień z Internetem 2018, 19 - 25 marca 2018 r.

Data dodania: 06.03.2018

Tydzień z Internetem 2018, 19 - 25 marca 2018 r.

Krytyczne myślenie - pod takim hasłem, w dniach 19-25 marca 2018 r., odbędzie się w Polsce tegoroczna ogólnoeuropejska kampania "Tydzień z Internetem", w której wezmą udział biblioteki, szkoły, pracownie komputerowe, świetlice, organizacje pozarządowe, a także inne lokalne instytucje. 

Tak, wciąż mnóstwo ludzi nie korzysta z internetu. Bo nie chcą, bo nie potrafią.
Tak, takim ludziom coraz trudniej odnaleźć się w dzisiejszym świecie.
Tak, wciąż trzeba przekonywać do nowych technologii.

Robimy to od siedmiu lat, właśnie w ramach ogólnoeuropejskiej kampanii „Tydzień z Internetem” (All Digital Week). I nadal chcemy pokazywać siłę Internetu – tym razem jednak trochę inaczej. Bo widzimy, jak bardzo informacje publikowane w sieci wpływają na to, co wiemy i myślimy o świecie czy innych ludziach. Dlatego motywem przewodnim tegorocznej akcji jest krytyczne myślenie.

Chcemy, by każda osoba, która weźmie udział w kampanii, miała okazję przekonać się, że to, jak odbieramy i rozumiemy docierające do nas informacje o świecie, jest silnie związane z tym, gdzie żyjemy. By miała okazję spojrzeć na to samo wydarzenie z innej niż na co dzień perspektywy.

Chcemy też zwrócić uwagę, że przekazy medialne, które do nas docierają, niekoniecznie opierają się na rzetelnych źródłach. I pokazać, w jaki sposób można ocenić ich wiarygodność.*

Tydzień z Internetem to ogólnoeuropejska kampania koordynowana przez organizację pozarządową All.Digital.

 

 

Co roku włącza się w nią kilkadziesiąt krajów. Ich mieszkańcy biorą udział w spotkaniach, seminariach czy warsztatach, dzięki którym odkrywają potencjał Internetu.

Do tej pory w akcji w całej Europie uczestniczyło już 900 000 osób. Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wspierana przez liczne grono partnerów. 

W tym roku FRSI oraz Polska Akcja Humanitarna proponują scenariusz warsztatów "Wiadomości ze świata", który jest przeznaczony dla młodzieży i osób dorosłych:

Scenariusz warsztatu "Wiadomości ze świata"

Sprawdź kto dołączył: https://rejestracja.frsi.org.pl/pr/TzI-2018

*Czytaj więcej:Tydzień z Internetem oraz All Digital Week/Poland


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP