Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

"INDIE CZYLI ŚWIAT"- spotkanie z podróżnikiem Markiem Pindralem

Autor: Biblioteka: Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy Województwo: łódzkie
Data dodania: 19.03.2018

Pan Marek zabrał nas w podróż przez Indie do miejsc i ludzi, których  sam poznał. Barwny język, jakim przekazywał swoją opowieść, sprawił, że w wyobraźnia przeniosła do opisywanego przez niego kraju. Na spotkaniu opowiedział min. o wizycie w Bibliotece Liści Palmowych, gdzie spisane są losy ludzkości, przeszłe ale i przyszłe, o prywatnej audiencji , na której przyjął go  Sai Baba wcielenie bóstwa, o świątyni,  gdzie kamienne posągi splecione są w erotycznym uniesieniu oraz o takiej w której czci się i karmi mieszkające w niej szczury. Opowiadał to z właściwym sobie poczucie humoru, na który żywo reagowali słuchacze.
Podkreślał, że podróż do Indii to również podróż w głąb samej siebie, gdyż tamtejsza duchowość skłaniając człowieka do zatrzymania się, do przemyśleń i refleksji nad sobą.

Opowieści towarzyszyła prezentacja fotografii przepełnionych wielością szczegółów i barw, co dodatkowo pobudzało na doznania odbiorcy.

Po spotkaniu Pan Marek odpowiedział na wiele pytań a na koniec podpisywał egzemplarze swojej książki.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP