Polecamy
14,00 PLN 19,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Krajobrazy Słowa z udziałem Jacka Wójcickiego

Data dodania: 07.04.2011

15 kwietnia w MBP w Kędzierzynie-Koźle, Rynek 3, godz. 18.00 odbędzie się Gala Finałowa ogólnopolskiego konkursu literackiego "Krajobrazy słowa”.

W programie imprezy przewidziana jest uroczystość wręczenia nagród laureatom XVIII edycji konkursu oraz promocja pokonkursowej książki - antologii zawierającej nagrodzone wiersze i opowiadania.
Jak co roku wieczór wypełni muzyka. Tym razem wyjątkowy, niepowtarzalny recital Jacka Wójcickiego "Od La Scali do Piwnicy pod Baranami" z towarzyszeniem Konrada Mastyło – fortepian oraz Michała Chytrzyńskiego – skrzypce.  

Jacek Wójcicki - aktor, śpiewak, krakowski artysta. Najlepszy tenor wśród aktorów i najlepszy aktor wśród tenorów. Ukończył Wydział Aktorski w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. Przez lata związany był z kabaretem Olgi Lipińskiej, śpiewał także w Piwnicy pod Baranami. Z recitalem pieśni Jana Kiepury objechał prawie cały świat. Nagrodzony na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1986) i Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu (1987).
Wystąpił między innymi u Stevena Spielberga w słynnej "Liście Schindlera" oraz w polskim serialu "Tygrysy Europy". Ma również na swoim koncie 5 studyjnych albumów.
Piotr Skrzynecki, legendarny twórca „Piwnicy pod Baranami” mówił o nim : „Na pozór nieśmiały i niemal dziecinny, na scenie staje się fascynującym demonem wesołej i smutnej piosenki. Idźcie popatrzeć jak występuje, podziwiajcie, zaproście do domu.”

Wieczorne spotkanie z „młodą poezją”, będące drugą częścią imprezy  rozpocznie się o godzinie 21.00 w Filii Nr 5, ul. Damrota 32.  Literacko-muzyczną Noc Poetów, poprowadzą krytycy literaccy i poeci: Paweł Lekszycki, Wojciech Brzoska. Podczas imprezy, swoje wiersze zaprezentują laureaci tegorocznych Krajobrazów słowa oraz młodzi kędzierzyńsko-kozielscy twórcy, którzy w Turnieju Jednego Wiersza, walczyć będą o Nagrodę Prezydenta Miasta oraz Nagrodę Publiczności.  
Muzycznym tłem imprezy będzie koncert z kędzierzyńsko-kozielskich zespołów młodzieżowych.
    
Nadesłała: Agnieszka Piwowar
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP