Polecamy
Grażyna Bilska 32,00 PLN

Kalendarium rocznic i wydarzeń. Ściąga dla bibliotekarzy, nauczycieli i animatorów kultury , to... więcej >

17. Małopolskie Dni Książki "Książka i Róża" - patronat SBP

Data dodania: 05.04.2018

17. Małopolskie Dni Książki

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego zapraszają w dniach 21 - 24 kwietnia na 17. edycję Małopolskich Dni Książki „Książka i Róża”. Partnerem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Instytut Książki oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Ideą akcji jest rozwój czytelnictwa w regionie. Projekt przypomina również, że książka może być pięknym podarunkiem. W Małopolskich Dniach Książki rokrocznie bierze udział kilkadziesiąt księgarni, bibliotek i instytucji kultury z całej Małopolski, organizując w tym czasie wiele imprez związanych z promocją czytelnictwa, promocją autorów oraz nowości wydawniczych.

Jak co roku organizatorzy „Książki i Róży” przygotowali wiele atrakcji. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie 21 kwietnia zaprasza na Literacki Piknik Rodzinny,  a 23 kwietnia na spotkanie z Michałem Gołkowskim oraz warsztaty „Prawda, kultura i wolność kontra media społecznościowe”. W całej Małopolsce odbywać się będą warsztaty i spotkania zarówno w księgarniach, bibliotekach, jak i innych instytucjach kultury.

W dniach 21 - 22 kwietnia na Placu św. Marii Magdaleny odbywać się będzie Krakowski Kiermasz Książki – plenerowa impreza czytelnicza, łącząca możliwość zakupu trudno dostępnych w regularnym obiegu książek i uczestnictwa w warsztatach oraz innych wydarzeniach literackich.

 Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia na stronie:
 "Książka i Róża"


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP