Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

The London Book Fair, 10-12 kwietnia 2018

Data dodania: 10.04.2018

The London Book Fair, 10-12 kwietnia 2018

Dziś rozpoczynają się międzynarodowe targi książki w Londynie. The London Book Fair to najważniejsze wiosenne targi, na których spotykają się wydawcy i agenci literaccy z całego świata, negocjując prawa do nowych tytułów książkowych, scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz różnego rodzaju treści cyfrowych. Targi odbywają się zabytkowej Hali Olympii w zachodnim Londynie, odwiedza je 25 000 profesjonalistów ze 118 krajów świata.

Polski pawilon znajduje się w National Hall i składa się z dwu części numerowanych 4A11 i 4A40. W tym roku swoje książki pokazuje tu 32 wystawców:

Wydawnictwo Literackie, Grupa Wydawnicza Foksal, Znak, ABE-IPS, PEARSON Central Europe, Państwowy Instytut Wydawniczy, Artatech, Bellona, Świat Książki, DT Agency, Foksal, Janka, Muza, Muzeum Sztuki w Łodzi, Warszawskie Targi Książki, Ozgraf, Glossa, Rebis, Rosikoń, Totem, Lira, WUW, Supermemo, Prószyński, Agora, Smak Słowa, Sonia Draga, Ossolineum, Targi w Krakowie, Dwie Siostry, Edgard, Krytyka Polityczna oraz Instytut Pamięci Narodowej.

Prezentowane są także polskie nowości literackie, tłumaczenia literatury polskiej, które ukazały się dzięki wsparciu prowadzonego przez Instytut Książki Programu Translatorskiego ©POLAND, najnowsze tłumaczenia na angielski, książki nagrodzone w konkursie „Książka Roku” Polskiej Sekcji IBBY, a z okazji Roku Herberta – wybór międzynarodowych wydań dzieł poety.

W trakcie targów wręczane są nagrody The London Book Fair Excellence Award – w tym roku po raz drugi nominowane jest poznańskie Supermemo, które tę nagrodę zdobyło już w 2016 roku, a w kategorii festiwale literackie – Festiwal Conrada.

W ramach programu „Niepodległa” pierwszego dnia targów o 16.00 w Buzz Theatre Ewa Bolińska-Gostkowska z wydawnictwa Znak opowie o książkach historycznych swojego wydawnictwa – link do tego wydarzenia, zatytułowanego „Heroic Facts and Creative Ideas: Centenary of Poland’s Independence”, znajduje się tutaj: https://bit.ly/2Ey9cUp. Natomiast w środę o godz. 13.00 w Children’s Hub Anna Skowrońska z wydawnictwa Muchomor, które specjalizuje się w biografiach i książkach historycznych dla dzieci, będzie mówić o tym, jak opowiadać dzieciom o historii, aby chciały jej słuchać: https://bit.ly/2EwXYzN.

Czytaj więcej na stronie: Instytut Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP