Polecamy
35,00 PLN

Monografia powinna zająć ważne miejsce wśród publikacji poświęconych zagadnieniom kultury,... więcej >

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy, 4 czerwca 2018 r., Sosnowiec

Data dodania: 12.04.2018

II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy, 4 czerwca 2018 r., Sosnowiec

Biblioteka Wyższej Szkoły Humanitas wraz z Oficyną Wydawniczą "Humanitas" zapraszają na II Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy, który odbędzie się 4 czerwca 2018 r. w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Ogólnopolski Kongres Biblioteczno-Wydawniczy to inicjatywa, której głównym celem jest integracja środowiska Bibliotekarzy i Wydawców. Portal SBP.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.

Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem jednodniowym podzielonym na dwa panele tematyczne, z czego pierwszy z nich skupiać się będzie na zagadnieniach związanych z pracą bibliotek, drugi dotyczyć będzie szeroko rozumianej działalności wydawniczej. Bibliotekarze będą mieli okazję zapoznać się z nowymi metodami pracy z różnymi grupami użytkowników i nowoczesnymi narzędziami, które w tej pracy można wykorzystać, jak również dowiedzą się gdzie, z kim i w jakim zakresie można i warto współpracować, zarówno w zakresie poszerzenia oferty biblioteki, jak i podniesienia swoich kwalifikacji, zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Z kolei Wydawcom zostaną przybliżone kwestie związane z różnymi formami i kanałami dystrybucji publikacji, w tym zarówno ich sprzedaży, jak i nieodpłatnego udostępniania w ramach polityki otwartego dostępu.

Udział w Kongresie jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmowane są do 22 maja 2018 r. za pośrednictwem Formularza on-line.  Szczegóły na stronie Kongresu.  

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, w ramach Kongresu odbędą się Zagłębiowskie Mini Targi Książki,, na których swoje stoiska, w holu Wyższej Szkoły Humanitas, mogą wystawiać zgłoszone wydawnictwa i księgarnie.

Kontakt: tel.: 32 363-12-19 e-mail: biblioteka@humanitas.edu.pl lub dystrybucja@humanitas.edu.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP