Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów... więcej >

Biblioteka Publiczna w Sulęcinie zaprasza na tegoroczną edycję Tygodnia Bibliotek

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna w Sulęcinie Województwo: lubuskie
Data dodania: 02.05.2018

Głównym celem Tygodnia Bibliotek jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek 2018 brzmi: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA. Jak możemy to zinterpretować?
Treść tego hasła nawiązuje do tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.
Autorzy hasła (SBP w Opolu) wypowiadają się ponadto w tej kwestii: ,,W dosłownym znaczeniu słowa ,,dowolność” oraz w sensie ukrytym, rozumiemy jako będące zależne, wyłączne od własnej woli, nieskrępowane nakazami,przepisami, swobodne, wolne czytanie, nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki. (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, mieć nieograniczone możliwości”.
A czym dla Was jest (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA? :) Przygotowaliśmy dla Was szereg atrakcji w związku z naszym (jak i Waszym) świętem! Zapraszamy serdecznie - z nami nie będziecie się nudzić!Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP