Polecamy
Katarzyna Slany 36,00 PLN

Monografia zatytułowana "Śmierć w literaturze dziecięcej i młodzieżowej" poświęcona została... więcej >

Wiosenne Porządki w Wikipedii

Data dodania: 08.05.2018

Wiosenne Porządki w Wikipedii

Z okazji Tygodnia Bibliotek Okręg Mazowiecki i Oddział Warszawski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Stowarzyszenie Wikimedia Polska wraz z Wydziałem Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego i Biblioteką Publiczną w Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA zapraszają na wspólne 

Wiosenne Porządki w Wikipedii.

Kontynuując prace zapoczątkowane w styczniu 2018 r. w ramach kampanii #1Lib1Ref (1 bibliotekarz – 1 przypis) zabieramy się za wiosenne porządkowanie Wikipedii! Przypisy, nadawanie kategorii, wstawianie szablonów (infoboksów)... prawdziwy raj dla lubiących porządek. A wszystko to pod okiem i z pomocą wolontariuszy ze Stowarzyszenia Wikimedia Polska oraz Wydziału Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Spotkanie odbędzie się w dniu 14 maja 2018 r. (poniedziałek) w godzinach 13.00 – 19.00 w siedzibie Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ochota m. st. Warszawy PRZYSTANEK KSIĄŻKA, ul. Grójecka 42.

W programie:
13.00-14.00 - krótkie wprowadzenie do edytowania artykułów w Wikipedii Od 14.00 – porządki w Wikipedii - dodawanie przypisów, kategorii, szablonów

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich chętnych do współpracy z Wikipedią, nie tylko bibliotekarzy. Można przyłączyć się do wspólnego porządkowania o dowolnej porze w godzinach 13.00-19.00, a doświadczenie w edytowaniu artykułów Wikipedii nie jest konieczne.

Ze względu na ograniczoną liczbę komputerów do dyspozycji uczestników spotkania, własny sprzęt (laptop) jest mile widziany.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Wikiprojekt:Biblioteka https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikiprojekt:Biblioteka
Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1293353130765907/
Kontakt: Joanna Potęga j.potega@sbp.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP