Polecamy
Bogumiła Staniów 52,00 PLN

Książka autorstwa dr hab. Bogumiły Staniów prof. Uniwersytetu Wrocławskiego, jest swoistą... więcej >

Kwietniowi Antypiraci - podsumowanie akcji

Data dodania: 09.05.2018

Kwietniowi Antypiraci - podsumowanie akcji

Dobiegają do końca działania związane z ogólnopolską akcją Kwietniowi Antypiraci. Zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przedsięwzięcie ma na celu promowanie legalnego i etycznego korzystania z utworów objętych prawem autorskim oraz z ochroną i publikowaniem własnej twórczości.

Działania zostały wsparte patronatami medialnymi: czasopisma dla nauczycieli bibliotekarzy "Biblioteka w Szkole", regionalnej telewizji CW24, portalu e-pedagogiczna, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Ogólnopolskie działania prowadzone były na biblioblogu BiT-Biblioteka i Technologia, na którym na potrzeby akcji została utworzona strona Kwietniowi Antypiraci. Uczestnicy akcji zgłaszali swój akces wypełniając formularz zawierający ich podstawowe dane. Na tej podstawie zaznaczali swoją obecność w akcji na ogólnopolskiej mapie na stronie Kwietniowych Antypiratów.

Przygotowując działania Uczestnicy mogli zainspirować się materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi w formie wykazu bibliograficznego na stronie Kwietniowych Antypiratów. Przed finałem akcji mającym miejsce 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na stronie został także zamieszczony plakat towarzyszący akcji, który można było pobrać i wydrukować.

Do akcji przyłączyło się 69 szkół i placówek z całej Polski, zarówno z większych jak zupełnie małych miejscowości. Uczestnicy przeprowadzili bardzo różnorodne działania od tradycyjnych ekspozycji bibliotecznych począwszy, poprzez zajęcia edukacyjne, quizy,konkursy, spotkania na korowodach idących przez miasto skończywszy. Przesyłając nam relacje z przeprowadzonych działań lokalni koordynatorzy akcji podkreślali, że dużą wartością była dla nich możliwość wspólnego uczestnictwa w akcji. Mapa uczestników: https://utn.pl/I9Zn1 Relacje z akcji: https://utn.pl/eytqd 

Informacja: A. Puścińska, nauczyciel bibliotekarz, Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko Pomorskiego Centrum Nauczycieli we Włocławku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP