Polecamy
40,00 PLN

Monografia Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich: przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Kwietniowi Antypiraci - podsumowanie akcji

Data dodania: 09.05.2018

Kwietniowi Antypiraci - podsumowanie akcji

Dobiegają do końca działania związane z ogólnopolską akcją Kwietniowi Antypiraci. Zorganizowane przez Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku przedsięwzięcie ma na celu promowanie legalnego i etycznego korzystania z utworów objętych prawem autorskim oraz z ochroną i publikowaniem własnej twórczości.

Działania zostały wsparte patronatami medialnymi: czasopisma dla nauczycieli bibliotekarzy "Biblioteka w Szkole", regionalnej telewizji CW24, portalu e-pedagogiczna, Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Ogólnopolskie działania prowadzone były na biblioblogu BiT-Biblioteka i Technologia, na którym na potrzeby akcji została utworzona strona Kwietniowi Antypiraci. Uczestnicy akcji zgłaszali swój akces wypełniając formularz zawierający ich podstawowe dane. Na tej podstawie zaznaczali swoją obecność w akcji na ogólnopolskiej mapie na stronie Kwietniowych Antypiratów.

Przygotowując działania Uczestnicy mogli zainspirować się materiałami edukacyjnymi zamieszczonymi w formie wykazu bibliograficznego na stronie Kwietniowych Antypiratów. Przed finałem akcji mającym miejsce 23 kwietnia w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich na stronie został także zamieszczony plakat towarzyszący akcji, który można było pobrać i wydrukować.

Do akcji przyłączyło się 69 szkół i placówek z całej Polski, zarówno z większych jak zupełnie małych miejscowości. Uczestnicy przeprowadzili bardzo różnorodne działania od tradycyjnych ekspozycji bibliotecznych począwszy, poprzez zajęcia edukacyjne, quizy,konkursy, spotkania na korowodach idących przez miasto skończywszy. Przesyłając nam relacje z przeprowadzonych działań lokalni koordynatorzy akcji podkreślali, że dużą wartością była dla nich możliwość wspólnego uczestnictwa w akcji. Mapa uczestników: https://utn.pl/I9Zn1 Relacje z akcji: https://utn.pl/eytqd 

Informacja: A. Puścińska, nauczyciel bibliotekarz, Biblioteka Pedagogiczna Kujawsko Pomorskiego Centrum Nauczycieli we Włocławku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Polecamy
Partnerzy